RAPORT

Wojna na Ukrainie

Spacerek na początek. Świątek w drugiej rundzie Wimbledonu

Iga Świątek bez większych problemów awansowała do drugiej rundy (fot. Getty Images)
Iga Świątek bez większych problemów awansowała do drugiej rundy (fot. Getty Images)

Pierwszy set – do zera, w drugim drobne kłopoty, które udało się szybko zażegnać. Iga Świątek w nieco ponad godzinę wywalczyła awans do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, pokonując 252. rakietę świata, Chorwatkę Janę Fett 6:0, 6:3.

Miłość i nienawiść do tenisa. Iga Świątek idzie po swoje

Od czasów Sereny Williams w kobiecym tenisie nie było zawodniczki, która miałaby tak wielką przewagę nad resztą. Iga Świątek wygrała 35 meczów z...

zobacz więcej

To 36. zwycięstwo Świątek z rzędu, która wyrównała tym samym osiągnięcie Moniki Seles z 1990 roku.

Rywalka sprawiła drobne kłopoty w Polce tylko w drugim secie. Po niewygraniu żadnego gema w partii pierwszej, prowadziła już 3:1 i miała trzy szanse na przełamanie przy serwisie Polki. Wtedy jednak światowa „jedynka” zaprezentowała klasę: podniosła jakość serwisu, unikała prostych błędów, wygrywając pięć kolejnych gemów i cały mecz w dwóch szybkich setach.

Rywalką Polki w drugiej rundzie będzie 30-letnia Holenderka: Lesley Pattinama Kerkhove, która w trzech setach pokonała Brytyjkę Sonay Kartal. Wcześniej awans do kolejnej fazy uzyskały trzy inne Polki: Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska i Magda Linette. Z turnieju panów odpadli natomiast Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej