RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosja. Decathlon podjął decyzję

Dotyczy to zarówno placówek stacjonarnych, jak i kanału online (fot. Konstantin Zavrazhin/Getty Images)
Dotyczy to zarówno placówek stacjonarnych, jak i kanału online (fot. Konstantin Zavrazhin/Getty Images)

Decathlon zamyka sklepy w Rosji. Od 27 czerwca br. rosyjscy konsumenci nie zrobią już zakupów w tych sklepach. Dotyczy to zarówno placówek stacjonarnych, jak i kanału online.

IKEA zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

IKEA wstrzymuje całą działalność w Rosji i na Białorusi, co odczuje ok. 15 tys. pracowników – poinformowała agencja Bloomberg. Dodano, że dotyczy...

zobacz więcej

Rosjanie nie są już w stanie zrobić zakupów ani stacjonarnie, ani online. Zamknięcia poprzedził weekend wyprzedaży oraz widok pustych półek w sklepach i obniżki nawet do 70%.

Decathlon należy do detalicznego imperium Mulliez, w którego skład wchodzą również takie marki jak Leroy Merlin i Auchan. Decathlon importował większość swoich produktów sprzedawanych w 60 rosyjskich sklepach. W marcu firma ogłosiła, że zawiesza działalność powołując się na brak warunków umożliwiających kontynuowanie działalności w Rosji.

Od czasu militarnej inwazji Rosji na Ukrainę, rynek w tym kraju opuściły już IKEA czy McDonald's. Firmy, które zdecydowały się zostać w kraju zmagają się z problemami, takimi jak zakłócenia w łańcuchu dostaw.

Zobacz także: Sklepy stacjonarne bez szans w starciu z internetem

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej