RAPORT

Pogarda

Poseł Sterczewski zatrzymany przez policję. Jechał rowerem pod wpływem alkoholu [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski został zatrzymany w nocy z poniedziałku na wtorek na jednej z ulic Poznania przez patrol policji - ustalił portal tvp.info. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziła jazda rowerem bez oświetlenia i całą szerokością pasa. Po wylegitymowaniu okazało się, że mają do czynienia z parlamentarzystą; czuć było też woń alkoholu. Polityk odmówił jednak badania alkomatem, zasłaniając się legitymacją poselską.

„Zrzeknij się mandatu”. Polityk apeluje do Sterczewskiego po „haniebnym spektaklu”

Apelujemy do Franciszka Sterczewskiego po tym haniebnym spektaklu przy granicy, żeby zrzekł się mandatu posła i nie ośmieszał Sejmu – powiedział na...

zobacz więcej

Zdarzenie miało miejsce na ul. Głogowskiej w Poznaniu, chwilę po godz. 3 nad ranem we wtorek.

Portal tvp.info dotarł do nagrań (wideo na górze artykułu) pokazujących przebieg interwencji policji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę poruszającego się rowerem, który miał problemy z jechaniem prosto – poruszał się całą szerokością pasa i w dodatku bez podstawowego oświetlenia.

Poseł KO nie zgodził się na badanie alkomatem


Podczas legitymowania zatrzymany okazał policjantom legitymację poselską. Okazało się, że niesforny rowerzysta to poseł Franciszek Sterczewski, który jednocześnie odmówił poddania się badaniu alkomatem. Funkcjonariusze wyczuli jednak od niego silną woń alkoholu.

Na pytanie, czy spożywał alkohol, stwierdził: „Wczoraj, że tak powiem”. W międzyczasie próbował oddalić się od barierek, przy których zatrzymali go policjanci.

Na prośbę funkcjonariuszy przypiął jednoślad do stojaka i oddalił się pieszo.

Sterczewski przeprasza


Poseł Sterczewski nie odpowiedział na nasze pytania. Krótkie przeprosiny odnośnie do „wczorajszego zachowania” opublikował w mediach społecznościowych. „Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy” – zapewnił i zobowiązał się do wpłaty 5 tys. zł na cele charytatywne. W kolejnym wpisie zgłosił gotowość do zrzeczenia się immunitetu. Zobacz także: Sterczewski o polskich siłach na granicy: Dzielne żołnierzyki to propaganda, to nie działa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej