RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nastolatek, który ukradł jajko z niespodzianką, wzruszył sklepikarza do łez

Skruszony chłopiec napisał wzruszający list (fot. Gerardo Vieyra/NurPhoto via Getty)
Skruszony chłopiec napisał wzruszający list (fot. Gerardo Vieyra/NurPhoto via Getty)

Danilo Chiaruzzi, który prowadzi sklep w San Marino, dostał niezwykły list od pewnego Szwajcara. Ojciec przepraszał w nim, że jego syn ukradł ze sklepu jajko z niespodzianką i w ramach rekompensaty zwrócił pieniądze.

Sumienie nie dawało spokoju 90-letniemu złodziejowi. Przeprosił po... 75 latach

90-latek z Teksasu udowodnił, że nigdy nie jest za późno, by przeprosić. Mężczyzna 75 lat temu ukradł znak drogowy. Niedawno wysłał do urzędu...

zobacz więcej

„Dostałem list polecony ze Szwajcarii, napisany ręcznie i z 10 euro w środku, jako przeprosiny od ojca, którego syn ukradł mi jajko Kinder JOY w czasie szkolnej wycieczki” – powiedział lokalnym mediom Danilo Chiaruzzi, właściciel sklepu w San Marino.

Jak podała ANSA, 12-letni Benjamin, który ukradł ze sklepu jajko z niespodzianką, nie potrafił przejść nad tym do porządku dziennego. W domu odbyła się potem poważna rozmowa na ten temat, bo do przeprosin od taty dołączony był list od samego chłopca:

„Drodzy Państwo, nazywam się Benjamin, mam 12 lat i mieszkam w Szwajcarii. W sobotę 30.05.22 byłem w Państwa sklepie. Nie miałem przy sobie pieniędzy i ukradłem jajko JOY Kinder (2,10 euro). Bardzo przepraszam i wiem, że źle zrobiłem. Chcę być w pokoju ze swoim Bogiem i z Państwem, więc zwracam 10 euro jako zadośćuczynienie”.

Poruszony sklepikarz zamieścił zdjęcie listu i banknotu na Facebooku, pisząc: „Byłem zdumiony. Powinni to przeczytać ci wszyscy goście, którzy codziennie kradną cukierki i inne rzeczy z powodu jakichś gier czy wyzwań! Odpowiem pocztówką i zaproszeniem, aby nas odwiedził i uścisnął mi rękę!”.

I faktycznie, w kolejnym poście Danilo zamieszcza zdjęcie pocztówki i ciasta, które wysłał Benjaminowi i jego rodzinie, zapewniając, że mu wybacza i jego postępowanie stawia za przykład innym dzieciom. Informacja o liście Benjamina dzięki mediom społecznościowym rozeszła się po całym świecie i Danillo dostaje komentarze od internautów z tak odległych krajów, jak Japonia, Dominikana czy z Argentyna. Dodał też, że do jego sklepu przyszło dwóch szwajcarskich turystów i zrobili sobie razem zdjęcie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej