RAPORT

Wojna na Ukrainie

Porozumienia PAŻP z kontrolerami. Minister: Polacy mogą spokojnie planować wyjazdy

Projekt regulaminu płacowego pracowników PAŻP, szczególnie kontrolerów, jest poddany analizie w resorcie – poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Ocenił, że Polacy mogą „spokojnie planować swoje wyjazdy urlopowe z wykorzystaniem transportu lotniczego”.

Jest porozumienie PAŻP z kontrolerami ruchu lotniczego

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Decyzja została...

zobacz więcej

– Jeśli chodzi o regulamin płacowy pracowników PAŻP, szczególnie kontrolerów, wczoraj zakończyły się konsultacje wewnętrzne, związki zawodowe zajęły stanowisko wobec projektu – wskazał Adamczyk, pytany podczas konferencji prasowej czy zaakceptował kształt porozumienia PAŻP z kontrolerami ruchu lotniczego.

Projekt jest dzisiaj poddany analizie w Ministerstwie Infrastruktury i w zależności od wyników tej analizy podejmiemy w tej sprawie właściwe decyzje – dodał szef resortu infrastruktury.

Według Adamczyka „Polacy mogą spokojnie planować swoje wyjazdy urlopowe z wykorzystaniem transportu lotniczego, z wykorzystaniem przelotów”. Minister wyraził „głębokie przekonanie”, że nic nie zakłóci planów urlopowych.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała w pod koniec kwietnia porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL), które ma obowiązywać do 10 lipca.

Wcześniej przez kilka tygodni trwały negocjacje kierownictwa PAŻP z przedstawicielami ZZ KRL, które dotyczyły m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania. Jeżeli nie doszłoby do porozumienia, to od 1 maja ruch lotniczy nad Polską mógł zostać ograniczony.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej