RAPORT

Wojna na Ukrainie

Upały w Warszawie. Jak i gdzie można się schłodzić?

Kurtyna wodna w stolicy (fot. FB/MPWiK Warszawa)
Kurtyna wodna w stolicy (fot. FB/MPWiK Warszawa)

Podczas fali upałów Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozstawiło na terenie stolicy kurtyny i bramki wodne. Schłodzić będzie się można w ośmiu lokalizacjach w centrum miasta oraz przy bramkach, które do końca sezonu letniego staną w punktach wyznaczonych przez urzędy dzielnic.

Upalny dzień, tropikalna noc. Prognoza pogody – sprawdź szczegóły

We wtorek największe upały we wschodniej połowie kraju, tam również będzie tropikalna noc – wynika z prognozy pogody IMGW, którą przekazał synoptyk...

zobacz więcej

Według prognoz temperatura w Warszawie w najbliższych dniach będzie znacznie przekraczała 30 st.. Biorąc pod uwagę samopoczucie i zdrowie mieszkańców, MPWiK ustawiło w centrum miasta kurtyny wodne.

Wodne pióropusze rozpryskują wodę na wysokość ok. dwóch metrów. Działają od 27 czerwca do czasu ustania upałów.

Gdzie w Warszawie można się schłodzić?


Kurtyny wodne ustawione są w ośmiu lokalizacjach: na placu Zamkowym, na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Mikołaja Kopernika, na placu Trzech Krzyży w okolicy pomnika Wincentego Witosa, na placu Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, na ul. Floriańskiej przy Bazylice Św. Floriana, na Bulwarze Flotylli Wiślanej, na Nowym Świecie przy ul. Smolnej i na Skwerze Hoovera.

Zobacz także: Upalny weekend. IMGW wydało ostrzeżenie


W najbliższym czasie, w uzgodnieniu z urzędami stołecznych dzielnic, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zainstaluje też bramki wodne rozpylające mgiełkę wodną, które będą działać przez całe lato. Bramki będą uruchamiane i wyłączane przez pracowników urzędów. MPWiK apeluje jednocześnie, aby chronić się przed słońcem i dbać o odpowiednie nawodnienie. Dotyczy to zwłaszcza seniorów i dzieci. W trakcie upałów zaleca się picie nawet czterech litrów wody dziennie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej