RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wybuch gazu w kamienicy w Wałbrzychu. Operator koparki uszkodził gazociąg

Osiem zastępów straży pożarnej interweniowało po eksplozji gazu w kamienicy przy ul. Paderewskiego (fot. Shutterstock)
Osiem zastępów straży pożarnej interweniowało po eksplozji gazu w kamienicy przy ul. Paderewskiego (fot. Shutterstock)

Osiem zastępów straży pożarnej interweniowało po eksplozji gazu w kamienicy przy ul. Paderewskiego w Wałbrzychu. Nie ma poszkodowanych w tym zdarzeniu; z sąsiednich budynków ewakuowano 30 osób.

Pożar autobusu przy Dworcu Zachodnim w Warszawie. Utrudnienia w stolicy [WIDEO]

Miejski autobus, który właśnie ruszał z przystanku spod Dworca Zachodniego, niespodziewanie stanął w płomieniach. Kierowca z policjantami...

zobacz więcej

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu Tomasz Kwiatkowski, straż pożarna otrzymała zgłoszenia we wtorek, przed godziną 8.

– Operator koparki uszkodził instalację; gaz dostawał się do wewnątrz budynku i doszło do wybuchu – powiedział Kwiatkowski.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał; w budynku było mało osób, a większość z nich opuściła go przed eksplozją. – 30 osób ewakuowano z przyległych budynków – dodał strażak.

Na miejscu zdarzenia są jeszcze zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie gazowe oraz nadzór budowlany. Kwiatkowski poinformował, że decyzją nadzoru budowlanego budynek, w którym doszło do eksplozji, został wyłączny z użytkowania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej