RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Chciał przepłynąć jezioro wpław. Policjant uratował tonącego 62-latka

Policjant wraz z trzema młodymi mężczyznami uratowali tonącego 62-latka (fot. Policja)
Policjant wraz z trzema młodymi mężczyznami uratowali tonącego 62-latka (fot. Policja)

W Ośnie Lubuskim policjant wraz z trzema młodymi mężczyznami uratowali tonącego 62-latka. Okazało się, że mężczyzna pod wpływem alkoholu chciał przepłynąć jezioro wpław, ale przecenił swoje możliwości – poinformowała Agnieszka Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

17 ratowników TOPR, śmigłowiec. Akcja ratunkowa w Tatrach

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowali do zakopiańskiego szpitala rannego grotołaza, który doznał w...

zobacz więcej

– Tylko dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusza i trzech młodych mężczyzn zdołano uratować tonącego, holując go na brzeg, gdzie czekała na niego pomoc medyczna – powiedziała Kaczmarek.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę (26 czerwca), nad Jeziorem Reczynek, gdzie znajduje się miejskie kąpielisko w Ośnie Lubuskim. 62-letni wędkarz po spożytym na brzegu alkoholu postanowił przepłynąć jezioro wpław. W połowie dystansu opadł z sił i zaczął tonąć.

Wypoczywający w czasie wolnym na brzegu policjant ze słubickiej komendy szybko zareagował i razem z trzema młodymi mężczyznami ruszyli na pomoc tonącemu. Udało im się odholować go na brzeg. Miał problemy z oddychaniem. Czekała już na niego wezwana załoga ratownictwa medycznego, która przetransportowała 62-latka do szpitala.

– Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny w tym przypadku zakończyło się dla niego szczęśliwie, jednak nie zawsze w pobliżu będzie policjant lub inny człowiek z tak wielką odwagą i sercem, który zaryzykuje własnym życiem, aby uratować tonącego. Dlatego wypoczywając nad wodą należy zawsze stosować się do zasady, by nie wchodzić do niej po wypiciu alkoholu – zaznaczyła policjantka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej