RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rozłam w Polsce 2050? Hołownia mówi o „nalocie dywanowym”

Szymon Hołownia (fot. PAP/Leszek Szymański)
Szymon Hołownia (fot. PAP/Leszek Szymański)

Doniesienia o rozłamie w Polsce 2050 to są bzdury i takie brednie, że aż szkoda to czytać; opierają się na sfałszowanych przeciekach do mediów; konkurencja polityczna robi kolejny nalot dywanowy, musimy to przetrwać – oświadczył Szymon Hołownia.

Rozłam u Hołowni. „Najlepsi posłowie zaczną uciekać”

W Polsce 2050 Szymona Hołowni trwają spory dotyczące konfiguracji, w jakiej opozycja powinna pójść do wyborów w 2023 r. W kole poselskim...

zobacz więcej

Poniedziałkowy „Super Express” opublikował artykuł, w którym napisano, że w Polsce 2050 Szymona Hołowni trwają spory dotyczące konfiguracji, w jakiej opozycja powinna pójść do wyborów w 2023 r., a w kole poselskim najliczniejsza grupa preferuje jedną listę opozycji.

Według dziennika część działaczy i posłów należących do partii jest bliska odejścia przez kurs, jaki obrał Hołownia. Lider Polski 2050 uważa, że jedna lista opozycji nie jest dobrym rozwiązaniem, lepszym według niego jest start opozycji w dwóch blokach.

Konkurencja atakuje Hołownię?


Lider Polski 2050 powiedział w Polsat News, że doniesienia mediów „to są bzdury, takie brednie, że aż szkoda to czytać”. – To jest kolejne podpuszczenie naszej konkurencji politycznej, która robi nam po prostu kolejny, trzeci już czy czwarty, to są ich metody, nie umieją w program, to umieją w takie rzeczy – nalot dywanowy. To są sfałszowane przecieki do mediów – powiedział Hołownia. Dopytywany, kto robi ten „nalot dywanowy”, odparł, że „jak złapie za rękę, to powie, natomiast na razie jego detektywistyczny umysł ma pewne poszlaki”.

Według Hołowni opowieści o podziale ws. listy w wyborach, zapowiedzi odejść posłów „są nie powiem z czego wyssane”. – Musimy to przetrwać, po raz kolejny próbują nas podzielić, nic sobie z tego nie robimy, nie ma w tej sprawie żadnych podziałów w Polsce 2050 – powiedział Hołownia.

Zaznaczył, że w ubiegłym tygodniu „dęto”, że posłowie Polski 2050 różnili się w głosowaniu nad obywatelskim projektem ws. liberalizacji prawa aborcyjnego.

– Ale to jest dokładnie to, na co się umówiliśmy, że w sprawach światopoglądowych w ruchu Polska 2050 jest miejsce dla tych, którzy myślą tak i myślą inaczej, bo spotykamy się wokół innych tematów, które dziś są do załatwienia i rozpalają Polaków takich jak drożyzna, klimat, transport, zdrowie, edukacja – mówił Hołownia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej