RAPORT

Wojna na Ukrainie

Odgryzł głowę nietoperzowi. Teraz Ozzy Osbourne próbuje przeprosić się z latającymi ssakami

Ozzy Osbourne (fot. Kevin Winter/Getty Images for iHeartMedia )
Ozzy Osbourne (fot. Kevin Winter/Getty Images for iHeartMedia )

Były wokalista Black Sabbath zamierza zainstalować w swojej brytyjskiej posiadłości budki dla nietoperzy. 40 lat po tym, gdy jednego z nich ugryzł podczas koncertu. Przy okazji pozbędzie się komarów, bo jeden nietoperz zjada tych owadów co najmniej 3 tys. dziennie.

Ozzy Osbourne przyznaje, że próbował udusić żonę

Wokalista Black Sabbath w nowym filmie dokumentalnym „The Nine Lives of Ozzy Osbourne” zdradza, jak niewiele brakowało, a zostałby mordercą....

zobacz więcej

20 stycznia 1982 r. podczas koncertu w Des Moines (amerykański stan Iowa) Ozzy promował drugi solowy album „Diary Of A Madman”. Podobnie jak podczas wcześniejszych występów w pewnym momencie zaczął rzucać w swoich fanów surowym mięsem. Publiczność w rewanżu zazwyczaj wrzucała na scenę maskotki, jednak tego dnia 17–letni fan wrzucił nietoperza.

Ozzy złapał go i ugryzł. Zorientował się, że to żywe zwierzę dopiero wtedy, gdy krew pociekła mu do gardła (tak później tłumaczył ów eksces). Artysta bił się w pierś, że musiał się później natychmiast udać do szpitala, by przyjąć leki przeciwko wściekliźnie.

Gdy wybuchła pandemia koronawirusa (wywołanego, jak się podejrzewa, przez spożywanie w Chinach mięsa nietoperzy), jego syn Jack Osbourne żartował, że Ozzy (który zachorował na COVID–19) traktuje to jako nietoperzową zemstę na sobie.

Kosmiczna izolacja Ozzy’ego Osbourne’a

„Książę Mroku” opublikował na Twitterze swoje zdjęcie, na którym pozuje w skafandrze kosmicznym na tle kuli ziemskiej. Do fotografii dodał...

zobacz więcej

Żarty żartami, ale jak donosi „The Mirror”, Ozzy próbuje przeprosić się z owymi latającymi ssakami, fundując im budki w swojej posiadłości Welders House (wieś Chalfont St Peter w hrabstwie Buckinghamshire). Ozzy i jego żona Sharon mają tam zresztą niebawem zamieszkać po 25 latach spędzonych w USA.

Niezależnie od tego, co plotkuje się o nietoperzach (że wysysają krew, roznoszą choroby, wczepiają się we włosy), inwestycja w budki może się Ozzy'emu i Sharon opłacić. Ssaki te żywią się bowiem owadami. Jeden osobnik potrafi zjeść ok. 3 tys. komarów dziennie. I właśnie ten ich apetyt na autentycznych krwiopijców wart jest docenienia.

W Polsce drewniane budki dla nietoperzy można już kupić w niektórych marketach budowlanych za 25 do 60 zł. Łatwo też zrobić taką samemu. Wygląda, jak bardzo wąska skrzynka na listy z podłużnym otworem u dołu i drążkiem (wewnątrz) od lewej ścianki do prawej. Wiesza się ją na wysokości 3–4 metrów, najlepiej na ścianach budynków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej