RAPORT

Wojna na Ukrainie

Konfederacja broni Putina. Ostra reakcja z PiS

Posłowie Konfederacji Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Posłowie Konfederacji Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że Władimir Putin nie jest przychylny Polsce tylko dlatego, że przez ostatnich 12 lat był „atakowany” przez nasz kraj. Na wpis zareagował Radosław Fogiel z PiS. Ocenił, iż nie sposób w kulturalnych słowach skomentować zachowanie polityka Konfederacji, który staje w obronie zbrodniarza.

„Rosja głównym zagrożeniem dla państw NATO”. Po naradzie prezydenta z rządem [WIDEO]

Przed wyjazdem do Madrytu na wtorkowy szczyt NATO prezydent Andrzej Duda spotkał się na naradzie z rządem, by omówić polskie stanowisko oraz...

zobacz więcej

W ostatni weekend Janusz Korwin-Mikke pisał, że w 1939 r. Polska popełniła błąd, bo powinna współpracować ze zbrodniarzem Adolfem Hitlerem.

Teraz polityk postanowił wziąć w obronę innego z dyktatorów odpowiedzialnych za rozpętanie wojny – Władimira Putina. Chociaż to prezydent Rosji podjął decyzję o ataku na Ukrainę i mordowaniu tysięcy cywilów,  politycy Konfederacji wzbraniają się przed nazwaniem go zbrodniarzem. Wręcz przeciwnie.

Zobacz także:   Nagana dla posła Konfederacji

Janusz Korwin-Mikke zamieścił zdjęcie Putina z 2010 r. i napisał, że ówczesny premier Rosji „klęczał w Katyniu, oddając cześć ofiarom”.

„Przez te 12 lat nieustannym atakowaniem Rosji w ogóle i p. Putina szczególnie doprowadziliśmy do tego, że usunął z Katynia polskie flagi” – dodał lider Konfederacji.

Przestraszyli się Putina i złagodzą sankcje? Kuźmiuk: To byłby absolutny skandal

Media informują, że Komisja Europejska przygotowuje wyłączenie spod sankcji tranzytu przez Litwę do Kaliningradu towarów objętych embargiem UE. –...

zobacz więcej

Jego prorosyjska postawa spotkała się z krytyką polityków i internautów.

„Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie” – skomentował Radosław Fogiel z PiS.

Z kolei prezes fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu Dariusz Matecki zwrócił się do części polityków Konfederacji (m.in. Krzysztofa Bosaka, Roberta Winnickiego czy Jakuba Kuleszy). „Jak możecie trwać z tym kimś w jednej koalicji i jeszcze go publicznie bronić?” – zapytał.

Zobacz także:   Lider Konfederacji w obronie Rosjan: Putin ma rację!

„Ech, gdyby nie te haniebne ataki Polski, Putin zachowywałby się jak trzeba. W głębi duszy to dobry człowiek” – ironizują pod wpisem Korwin-Mikkego użytkownicy sieci.

„Niestety, Polska prowokuje niewinną Rosję i mamy, co mamy” – dodają przewrotnie wspominając, że tylko w poniedziałek rosyjski dyktator zdecydował o ataku na centrum handlowe na Ukrainie i podjęciu próby zabicia zgromadzonej tam ludności cywilnej (w środku mogło być nawet 1 tys. osób - więcej na ten temat  TUTAJ).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej