RAPORT

Wojna na Ukrainie

Macron tweetuje po rosyjsku. „Kompletny horror”

Emmanuel Macron (fot. EPA/CLEMENS BILAN / PAP/EPA)
Emmanuel Macron (fot. EPA/CLEMENS BILAN / PAP/EPA)

Rosjanie ostrzelali centrum handlowe w Krzemieńczuku na Ukrainie, by zamordować jak największą liczbę cywilów. W środku mogło być nawet 1 tys. osób. „Dzielimy ból rodzin ofiar. I gniew w obliczu takiej podłości. Rosjanie muszą zobaczyć prawdę” – napisał na Twitterze prezydent Francji Emmanuel Macron.

Przestraszyli się Putina i złagodzą sankcje? Kuźmiuk: To byłby absolutny skandal

Media informują, że Komisja Europejska przygotowuje wyłączenie spod sankcji tranzytu przez Litwę do Kaliningradu towarów objętych embargiem UE. –...

zobacz więcej

„Rosyjski ostrzał centrum handlowego w miejscowości Krzemieńczuk to kompletny horror” – zaczął swój wpis Emmanuel Macron.

Prezydent Francji dodał, że zbrodnia na cywilach to „podłość”, a Rosjanie muszą zobaczyć prawdę.

Zobacz także:   Niemcy i Bruksela ulegają Rosji. Chcą zaprosić Władimira Putina

Wpis jest po rosyjsku, a Macron ma widocznie nadzieję, że prawda o zbrodniach armii Władimira Putina dotrze do jak największej liczby obywateli Rosji.

Liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku wzrosła do 18 - podał portal Ukraińska Prawda. 59 osób wymagało pomocy medycznej, z czego prawie połowa jest w ciężkim stanie. Eksperci uważają, że liczba zabitych i poszkodowanych na pewno wzrośnie.

Według sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksija Daniłowa na Krzemieńczuk Rosjanie wystrzelili dwie rakiety. Jedna z nich uderzyła w centrum handlowe, druga leciała w kierunku stadionu miejskiego.  Świat jest wstrząśnięty atakiem w Krzemieńczuku.

„Odrażające. Absolutnie odrażające. Rada Bezpieczeństwa ONZ spotka się jutro, by omówić rosyjskie okrucieństwa przeciwko cywilom. Musimy w dalszym ciągu pociągać Rosję do odpowiedzialności” – napisała ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield.

Zobacz także:   Były szef moskiewskiej placówki CIA: Dni Putina policzone, zabiją go współpracownicy

– Świat jest przerażony rosyjskim atakiem rakietowym na centrum handlowe w Krzemieńczuku na Ukrainie – przekazał szef dyplomacji USA Antony Blinken.

– Stany Zjednoczone zamierzają pociągnąć sprawców do odpowiedzialności – dodał. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej