RAPORT

Wojna na Ukrainie

Upalny dzień, tropikalna noc. Prognoza pogody – sprawdź szczegóły

We wtorek najcieplej będzie na wschodzie (fot. Shutterstock)
We wtorek najcieplej będzie na wschodzie (fot. Shutterstock)

We wtorek największe upały we wschodniej połowie kraju, tam również będzie tropikalna noc – wynika z prognozy pogody IMGW, którą przekazał synoptyk Mateusz Barczyk.

Niebezpieczna pogoda w Polsce. IMGW publikuje prognozę na siedem dni

IMGW prognozuje, że najbliższy tydzień przyniesie letnią aurę. Od środy w całym kraju upały. Temperatura maksymalna osiągnie nawet 36 stopni. Poza...

zobacz więcej

Jak prognozuje synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, wtorkowy poranek przyniesie przelotne opady deszczu na zachodzie kraju. Lokalnie możliwe burze, na pozostałym obszarze słonecznie, w pasie centralnym zachmurzenie. Rano temperatura od 26 st. na wschodzie do 22 na zachodzie – dodał.

W ciągu dnia strefa opadów będzie się powoli przemieszczać ku centrum. Na zachodzie pochmurnie, miejscami może się przejaśniać.

W zachodniej połowie kraju temperatura wyniesie poniżej 30 st. – maksymalnie 27 st.; na wschodzie upał do 33 st.

Wieczór w pasie centralnym z burzami, na zachodzie miejscami przelotne opady deszczu. Ok. 26 st. na zachodzie, na wschodzie miejscami 29 st. Na ogół będzie to 27 st. – wskazał synoptyk IMGW.

Dodał, że wieczorem zachmurzenie i opady mogą się nieco przemieścić na wschód.

W nocy na Pomorzu Zachodnim minimalna temperatura wyniesie 12-13 st., a na wschodzie termometry mogą wskazać aż 20 st. – To będzie noc tropikalna we wschodniej połowie kraju – podkreślił Mateusz Barczyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej