RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kandydatka KO autorką tekstu w „GW” o Kaczyńskim w Inowrocławiu

Agata Szczygielska-Jakubowska bez powodzenia kandydowała w wyborach (fot. FB/twojglosmaprzyszlosc, wyborcza.pl)
Agata Szczygielska-Jakubowska bez powodzenia kandydowała w wyborach (fot. FB/twojglosmaprzyszlosc, wyborcza.pl)

Najnowsze

Popularne

Bydgoska „Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł pt. „Kulisy spotkań prezesa Kaczyńskiego ze społeczeństwem. »Tylko dla aktywu«”. Autorką tekstu jest polityk z ekipy prezydenta Bydgoszczy z Platformy Obywatelskiej i kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych.

Poseł Brejza zawiadamia o usiłowaniu zabójstwa. Pod jego kamienicą spłonął toi toi

„Dom Krzysztofa Brejzy został podpalony” – tekst pod takim tytułem ukazał się w niedzielę w „Gazecie Wyborczej”. W ten sam sposób wydarzenia z nocy...

zobacz więcej

Na spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w Grudziądzu i Inowrocławiu nie wpuszczano wszystkich chętnych mieszkańców, a tylko wybrane osoby – wynika z tekstu Agaty Szczygielskiej-Jakubowskiej opublikowanego na portalu wyborcza.pl pod wspomnianym już wyżej sugestywnym tytułem.

Szczygielska-Jakubowska zacytowała w publikacji m.in. senatora Krzysztofa Brejzę (jego ojciec Ryszard jest prezydentem Inowrocławia) i jego żonę Dorotę. Parlamentarzysta napisał na Twitterze, że „tzw. spotkanie z wyborcami to spotkanie z aktywem partyjnym PiS”, a inowrocławianie odbili się od zamkniętych drzwi”. Jego małżonka uważa, że „Jarosław Kaczyński nie spotyka się z żadnymi mieszkańcami”.

Autorka nie zdradziła, że jest związana ze środowiskiem politycznym Krzysztofa Brejzy. W ostatnich wyborach samorządowych kandydowała z listy KO do rady miasta w Bydgoszczy. Redakcja portalu również o tym nie poinformowała.

Kto poskarżył się redaktorce – kandydatce KO, że nie dostał się na spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości? „Godzinę przed spotkaniem z Kaczyńskim przyszłyśmy z koleżanką pod budynek szkoły - opowiada inowrocławianka Danuta Jaskulska”, czytamy w artykule. W Inowrocławiu mieszka kobieta o takim imieniu i nazwisku: to radna Platformy Obywatelskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej