RAPORT

Wojna na Ukrainie

Brad Pitt dał się nabrać. Szukał złota z wypraw krzyżowych

Przez rok Pitt miał obsesję na punkcie skarbu uczestników krucjat (fot. James Devaney/GC Images)
Przez rok Pitt miał obsesję na punkcie skarbu uczestników krucjat (fot. James Devaney/GC Images)

Przez rok, Brad Pitt, szukał na terenie swojej winnicy Chateau Miraval w Prowansji, rzekomo ukrytego tam złota zagrabionego podczas wypraw krzyżowych. Aktor opowiedział o tym w wywiadzie dla australijskiej edycji magazynu „GQ”. Okazało się, że Pitt padł ofiarą pomysłowego naciągacza.

Brad Pitt wyznaje: „Czułem się bardzo samotny”

Brad Pitt jest legendą amerykańskiego kina. Role, które wykreował, przeszły do historii. Choć mogłoby się wydawać, że życie aktora to istny sen,...

zobacz więcej

Od 2008 r. Brad Pitt jest współwłaścicielem winnicy Chateau Miraval w Prowansji, która specjalizuje się w różowym winie. Gwiazdor kupił francuską posiadłość wspólnie z Angeliną Jolie, a w 2014 r. wzięli tam ślub.

W rozmowie z magazynem „GQ”, aktor zdradził, że kilka lat temu dowiedział się od przypadkowo poznanego mężczyzny, że na terenie winnicy zakopane jest złoto zagrabione z Bliskiego Wschodu podczas wypraw krzyżowych. Jego wartość szacowano na kilka milionów dolarów i to licząc głównie po cenie kruszcu, a nie wartości zabytkowej.

Chińczycy mogą już obejrzeć słynny film z Bradem Pittem. Ale z innym zakończeniem

Zakończył się trwający od lat zakaz wyświetlania w Chinach filmu Davida Finchera „Podziemny krąg” z 1999 roku. Psychologiczny thriller z Bradem...

zobacz więcej

„Czułem się jak dureń”


„Miałem obsesję i czułem wielką ekscytację. Przez rok myślałem tylko o tym, by odnaleźć skarb” – wyznał Pitt. „Może ma to coś wspólnego z tym, gdzie dorastałem, bo w Górach Ozark zawsze krążyły historie o ukrytym złocie” – tłumaczył się aktor pochodzący z Missouri, w środkowej części Stanów Zjednoczonych.

Pitt podczas swoich poszukiwań wykorzystywał nawet profesjonalny sprzęt radarowy. Nigdy jednak nie znalazł złota. Musiało minąć sporo czasu, nim zdał sobie sprawę, że człowiek, który mu opowiedział o skarbie, nie znalazł się na jego drodze przypadkiem. Aktor odkrył, że mężczyźnie, zależało jedynie na tym, by zainwestował w jego firmę produkującą radary. „Na koniec czułem się jak dureń” – podsumował.

Francuska winnica nie jest zbyt szczęśliwa dla Pitta. Jego małżeństwo z Jolie skończyło się długą batalią sądową w sprawie ustalenia warunków rozwodu, a potem kolejną o opiekę nad dziećmi. Od jakiegoś czasu Pitt procesuje się z Jolie oskarżając ją o to, że bez jego wiedzy sprzedała swoje udziały w Chateau Miraval rosyjskiemu oligarsze, Jurijowi Szeflerowi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej