RAPORT

Wojna na Ukrainie

Były szef moskiewskiej placówki CIA: Dni Putina policzone, zabiją go współpracownicy

Zagrożeniem dla Putina mogą być jego najbliżsi współpracownicy (fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)
Zagrożeniem dla Putina mogą być jego najbliżsi współpracownicy (fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Współpracownicy prezydenta Rosji Władimira Putina zwrócą się przeciwko niemu, gdy tylko poczują się niezadowoleni z zajmowanych pozycji albo postępów inwazji na Ukrainę; jego dni są policzone - powiedział były szef moskiewskiej placówki CIA Daniel Hoffman, cytowany w poniedziałek przez australijski portal news.com.au.

Rosja u progu rewolucji? Potrzebna następna Cuszima

Rosja przegrywa wojnę na Ukrainie. Odrywanie Donbasu to żaden sukces. Gigantyczne straty ponoszone przez wojsko w ludziach i sprzęcie sprawiają, że...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

„Nikt nie zapyta: hej, Władimir, chcesz odejść? Nie. To będzie p*** walnięcie obuchem w łeb i będzie martwy” – stwierdził Hoffman. „Ludzie, którzy to zaplanują, będą trzymać to w głębokiej tajemnicy, aby Putin nie odnalazł ich i nie zabił pierwszy” – dodał.

Zapytany o to, kto mógłby chcieć dokonać zamachu na życie rosyjskiego prezydenta, Hoffman wymienił Nikołaja Patruszewa, sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, Aleksandra Bortnikowa, szefa FSB, czy ministra obrony Siergieja Szojgu.

Paruszew jest prawdziwym złoczyńcą. Nie jest lepszy od Putina. (...) Ponadto jest bardziej przebiegły i powiedziałbym, bardziej podstępny niż Putin” – stwierdził Hoffman.

Wywiad wojskowy ujawnia. Był zamach na Putina

– Na prezydenta Rosji Władimira Putina przeprowadzono zamachy – uważa szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow, cytowany przez serwis...

zobacz więcej

„Wszyscy trzej mężczyźni są kluczowymi „siłowikami”. Termin ten określa byłych członków personelu wojskowego, którzy obecnie zajmują stanowiska polityczne, a grupa ta staje się coraz większym zagrożeniem dla rządów Putina – komentuje news.com.au.

Spekulacje o możliwym zamachu na rosyjskiego prezydenta pojawiają się pośród niekończących się plotek dotyczących zdrowia Putina, w tym po serii doniesień, że cierpi na poważne schorzenia, takie jak nowotwór czy choroba Parkinsona.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej