RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ostrzał Charkowa. W centrum spod gruzów wydobyto małżeństwo [WIDEO]

Ukraińskie ekipy ratunkowe wyciągnęły w niedzielę małżeństwo spod gruzów po tym, jak rosyjski ostrzał uderzył w dom w Charkowie. Według służb ratowniczych regionu w weekend siły rosyjskie rozpoczęły ataki rakietowe na dzielnice mieszkalne w mieście, uszkadzając domy, budynki firm, szkół i innych struktur cywilnych. Nie odnotowano ofiar.

„Potężniejsze bomby i pociski dalekiego zasięgu”. Rosjanie niszczą Charków

Intensywność rosyjskich ostrzałów Charkowa spadła, ale Rosjanie zaczęli stosować potężniejsze bomby i pociski dalekiego zasięgu – powiedział w...

zobacz więcej

Zespoły ratunkowe wyciągnęły kobietę i jej męża z gruzów dwupiętrowego domu trafionego przez rosyjskie naloty w centrum Charkowa, drugim co do wielkości mieście Ukrainy – poinformowali w niedzielę urzędnicy miasta. Stan poszkodowanych nie był od razu znany.

Ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) poinformowała w poniedziałek, że dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku rosyjskiego ostrzału jednej z miejscowości w rejonie czuhujewskim obwodu charkowskiego na północnym-wschodzie Ukrainy.

Jak podano w komunikacie oddziału DSNS w regionie charkowskim, dwie kobiety poniosły śmierć we wsi Kałuhino-Baszkyriwka. W stolicy obwodu rosyjskie wojska ostrzelały m.in. szkołę i budynek administracyjny. Łącznie straż pożarna była zaangażowana w gaszenie siedmiu pożarów wywołanych atakami wroga.

Zobacz także: Mer Charkowa: Rosjanie atakują miasto bombami zrzucanymi na spadochronach


20 czerwca szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow zaalarmował, że wzrasta częstotliwość rosyjskich ostrzałów Charkowa, a zwłaszcza dzielnic położonych na północy miasta.

Rakiety spadły na centralny plac Charkowa. Potężny wybuch [WIDEO]

Siły rosyjskie rozpoczęły we wtorek nad ranem ostrzał rakietowy Charkowa. Pociski spadły na centrum miasta. W sieci krąży nagranie, na którym widać...

zobacz więcej

Z informacji władz obwodowych z ostatnich tygodni wynika, że na linii styczności, w tym na północny wschód od Charkowa, trwają walki. Według relacji szefa regionu przeciwnik „koncentruje się głównie na obronie”. Część analityków uważa jednak, że na niektórych odcinkach frontu w okolicach miasta to siły ukraińskie znajdują się w defensywie.

Według doradcy ministra spraw wewnętrznych Denysa Monastyrskiego – Wadyma Denysenki, sytuacja w północnej części obwodu charkowskiego „jest dość trudna”, ponieważ siły rosyjskie próbują zbliżyć się do Charkowa i ponownie (jak przed wcześniejszym odepchnięciem przez wojska ukraińskie) przekształcić ten ośrodek w miasto przyfrontowe.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W ocenie polityka wróg chce zająć pozycje, które pozwolą mu w maksymalnym stopniu ostrzeliwać cele w stolicy obwodu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej