RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rząd zwiększa środki na poszukiwania i udostępnianie wód termalnych

Wody termalne znajdują zastosowanie w lecznictwie, ogrzewaniu mieszkań czy produkcji energii (fot. www.gov.pl)
Wody termalne znajdują zastosowanie w lecznictwie, ogrzewaniu mieszkań czy produkcji energii (fot. www.gov.pl)

Z 70 mln zł do 250 mln zł zwiększono rozdział środków w programie NFOŚiGW dla samorządów „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”. Ponadto przedłużono termin składania wniosków o dofinansowanie projektów - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

PKN Orlen chce być liderem na rynku biogazu

PKN Orlen chce być liderem na rynku biogazu. Spółka zamierza wykorzystywać go jako substytut gazu ziemnego i biododatek, który pomoże koncernowi...

zobacz więcej

Termin składania wniosków w programie priorytetowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Udostępnianie wód termalnych w Polsce” wydłużono do 30 września br. – przekazano w komunikacie resortu klimatu i środowiska.

Jednocześnie zwiększono planowany rozdział środkÓW w tym programie z 70 mln zł do 250 mln zł – zaznaczyło MKiŚ.

Jak podano na stronie NFOŚiGW, celem programu jest wykonywanie prac i robót geologicznych związanych z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż wód termalnych w celu ich udostępnienia. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego lub związki jednostek samorządu terytorialnego.

Budżet na realizację celu programu wynosi do 480 mln zł. Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji do 100 proc. kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej