RAPORT

Wojna na Ukrainie

Obajtek o przejęciu Lotosu. Podał termin

– Proces przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen powinien się zakończyć na przełomie lipca i sierpnia tego roku – poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dodał też, jak harmonogram wygląda ws. PGNiG.

Przestraszyli się Putina i złagodzą sankcje? Kuźmiuk: To byłby absolutny skandal

Media informują, że Komisja Europejska przygotowuje wyłączenie spod sankcji tranzytu przez Litwę do Kaliningradu towarów objętych embargiem UE. –...

zobacz więcej

Daniel Obajtek powiedział w poniedziałek, że przejęcie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) planowane jest na jesieni.

– Sądzę, że Lotos przejmiemy na przełomie lipca i sierpnia, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przejmiemy w tym roku, myślę, że na przełomie września i października – powiedział Obajtek.

Zobacz także:   Benzyna na Orlenie tańsza 30 gr na litrze. Obajtek zdradza szczegóły

Prezes koncernu brał udział w konferencji „Droga do uniezależnienia energetycznego Polski i regionu”, która została zorganizowana przez senacką Komisję Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

Obajtek stwierdził, że po zakończeniu tych przejęć PKN Orlen będzie pracować nad synergiami, choćby tymi dotyczącymi wydobycia. – Te synergie możemy bardzo szybko wypracować – zapewnił.

Zobacz także:   Co wpływa na cenę benzyny? Obajtek wymienił sześć punktów

Obajtek powiedział też, że zakończenie fuzji z Lotosem wzmocni udział Skarbu państwa w powiększonym w ten sposób podmiocie.

– W ciągu czterech lat i trzech miesięcy, co było raportowane, Orlen zarobił 27 mld zł, a zainwestował 35 mld zł. Cała strategia Orlenu to 140 mld zł. To nie tylko elektrownie gazowe, to nie jest kwestia biorafinerii, to nie jest kwestia petrochemii. To jest również i kwestia zeroemisyjnej energetyki – powiedział Obajtek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej