RAPORT

Pogarda

To nie koniec sądowej batalii Johnny’ego Deppa i Amber Heard. Aktorka zapowiada apelację

Amber Heard (fot. Win McNamee/Getty Images)
Amber Heard (fot. Win McNamee/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Niespełna miesiąc temu zapadł wyrok w procesie o zniesławienie, który Johnny Depp wytoczył byłej żonie. Ława przysięgłych uznała, że Amber Heard dopuściła się zarzucanych jej czynów, w związku z czym musi wypłacić gwiazdorowi „Piratów z Karaibów” odszkodowanie. Sędzia wpisała właśnie treść werdyktu do akt sądowych. Spotkanie prawników zwaśnionych eksmałżonków nie doprowadziło do ugody, przeciwnie – przedstawiciele Heard zapowiedzieli, że aktorka planuje złożyć apelację.

Johny Depp pozbywa się kolejnego apartamentu. Mieszkał w nim z Amber Heard

Johnny Depp postanowił pozbyć się ostatniej pamiątki po trwającym zaledwie 15 miesięcy małżeństwie z Amber Heard. Aktor wystawił na sprzedaż swój...

zobacz więcej

Gwiazdor „Piratów z Karaibów” i „Edwarda Nożycorękiego” pozwał byłą żonę o zniesławienie. Twierdził, że opublikowany w 2018 r. na łamach „The Washington Post” artykuł, w którym opisała ona samą siebie jako ofiarę przemocy domowej, zawierał niezgodne z prawdą zarzuty.

Jak podkreślali adwokaci Deppa, jego celem było „odzyskanie dawnego życia” oraz zszarganej oskarżeniami eksmałżonki reputacji.

Wyrok


1 czerwca ława przysięgłych ogłosiła korzystny dla aktora wyrok. Heard została uznana winną zarzucanych jej czynów, w związku z czym ma wypłacić dawnemu ukochanemu odszkodowanie w wysokości 10,35 mln dolarów.

Choć pierwotnie kwota zasądzonego zadośćuczynienia opiewała na 15 mln, sędzia Penney Azcarate obniżyła ją ze względu na obowiązujące w stanie Wirginia regulacje.

Depp ma z kolei zapłacić byłej żonie 2 mln dolarów, gdyż przysięgli uznali, że aktorka, która wcześniej wniosła kontrpozew, zdołała udowodnić jeden z trzech elementów zniesławienia pod jej adresem.

Gwiazdor „Fantastycznych zwierząt” oskarżony o przetrzymywanie dzieci na farmie

Gwiazdor filmowej serii „Fantastyczne zwierzęta”Ezra Miller ma kolejne poważne problemy. Wiosną dwukrotnie aresztowano go na Hawajach za włamanie,...

zobacz więcej

Po niespełna miesiącu od jego ogłoszenia werdykt stał się faktem. Po krótkiej rozprawie w sądzie okręgowym hrabstwa Fairfax, która odbyła się w zeszły piątek, sędzia wpisała jego treść do akt sądowych.

Spotkanie prawników zwaśnionych eksmałżonków nie doprowadziło jednak do ugody, wprost przeciwnie – przedstawiciele Heard zapowiedzieli, że aktorka nadal planuje wnieść apelację. I to, mimo że wiąże się to z koniecznością poniesienia przez nią niemałych kosztów.

Sędzia poinformowała adwokatów gwiazdy „Aquamana”, że muszą złożyć odpowiedni wniosek i zapłacić kaucję w wysokości zasądzonej kwoty odszkodowania. Heard będzie musiała uiścić opłatę sięgającą ponad 600 tys. dolarów, co stanowi 6 proc. całego zadośćuczynienia.

Na początku czerwca prawnicy Deppa zasugerowali, że aktorka ma szansę uniknąć wypłaty odszkodowania. Musiałaby jednak zrezygnować ze wspomnianej apelacji.

„Panu Deppowi nigdy nie chodziło o pieniądze. Chodziło o przywrócenie mu dobrej reputacji i ten cel osiągnął” – zaznaczył Ben Chew w programie „Good Morning America”.

Aktor „Szczęk” szefem policji w mieście, gdzie kręcono film

Aktor, który zagrał w „Szczękach”, zostanie szefem policji w mieście, gdzie kręcono film . Nie chodzi jednak o aktora, który w słynnym dreszczowcu...

zobacz więcej

Choć prawniczka aktorki zapowiadała wcześniej, że jej klientka nie dysponuje potrzebnymi środkami, przedstawiciele Heard ogłosili teraz, że apelacja jest w toku.

„Powtórzę to, co zostało powiedziane podczas przesłuchania. Nie prosisz o amnestię, jeśli jesteś niewinny. I nie odmawiasz prawa do odwołania od wyroku, jeśli wiesz, że masz rację” – skwitował rzecznik gwiazdy.

„Jej kariera w Hollywood jest skończona”


Środki na pokrycie kosztów związanych z dalszym procesowaniem się z byłym mężem Heard mogła pozyskać, podpisując lukratywny kontrakt na wydanie książki. Zagraniczne media donosiły kilka dni temu, że gwiazda „Aquamana” ma ponoć w planach opisanie ze szczegółami małżeństwa z Deppem.

„Uważa, że jej kariera w Hollywood jest skończona. Obecnie prowadzi rozmowy w sprawie książki i jest tym bardzo podekscytowana. Na tym etapie czuje, że nie ma nic do stracenia” – ujawniła osoba z bliskiego otoczenia aktorki w rozmowie z magazynem „OK!”.

Dodała, że umowa z wydawnictwem może opiewać na wielomilionową kwotę. Specjaliści z zakresu prawa ostrzegają tymczasem Heard, iż doradcy Deppa będą uważnie obserwować każdy jej ruch. Jeśli więc książka powstanie i pojawią się tam informacje niekoniecznie pozytywne o jej byłym mężu, kolejny pozew o zniesławienie to tylko kwestia czasu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej