RAPORT

Wojna na Ukrainie

Niebezpieczna pogoda w Polsce. IMGW publikuje prognozę na siedem dni

Delikatne ochłodzenie dopiero w weekend. IMGW prognozuje burze (fot. Forum/ Pawel F. Matysiak)
Delikatne ochłodzenie dopiero w weekend. IMGW prognozuje burze (fot. Forum/ Pawel F. Matysiak)

IMGW prognozuje, że najbliższy tydzień przyniesie letnią aurę. Od środy w całym kraju upały. Temperatura maksymalna osiągnie nawet 36 stopni. Poza tym w tygodniu możliwe przelotne opady deszczu i burze – głównie na zachodzie kraju i w centralnej Polsce. Czekają nas także bardzo ciepłe noce.

Temperatury zbliżą się do 40 stopni. To będzie bardzo upalny tydzień

Rozpoczynający się tydzień upłynie pod znakiem ekstremalnych upałów. Już teraz w całej Polsce obowiązują alerty drugiego stopnia przed wysokimi...

zobacz więcej

Jak prognozuje IMGW, w poniedziałek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. „Po południu na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu wzrastające do dużego i tam możliwy przelotny deszcz lub burza, lokalnie z gradem. Od 28 st. na południowym wschodzie, przez 31-33 st. w centrum, do nawet 35 stopni na zachodzie” – przekazał Instytut.

Nieco chłodniej lokalnie nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat. Tam termometry w pierwszym dniu tygodnia wskażą od 26 do 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem przejściowo dość silny, porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Prognoza IMGW na cały tydzień


„We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w pasie centralnym burze, lokalnie z gradem. Bez opadów tylko na północnym wschodzie kraju” – prognozuje IMGW.

Prognoza na wtorek przewiduje, że temperatura maksymalna wyniesie 23 st. na północnym zachodzie, 29 w centrum i 32 st. na wschodzie. Nad morzem będzie się wahać od 20 do 22 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach może osiągnąć do 75 km/h.

Tragedia w Tatrach. Turystka nie przeżyła upadku z wysokości

Tragicznie skończyła się dla turystki z Polski wyprawa na szczyt Szatana w słowackiej części Tatr wysokich. Kobieta spadła z wysokości stu metrów....

zobacz więcej

Środa przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie i północy możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie także burze. Ciepło. Temperaturasięgnie w dzień od 30 do nawet 35 st., jedynie na Pomorzu około 25-29 st., zaś nad Bałtykiem od 21 do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Czwartek natomiast – jak prognozuje IMGW – przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Na wschodzie bez opadów. Od 31 do 36 st., z kolei nad morzem od 22-25 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, na zachodzie zachodni, nad morzem z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h.

„W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Bez opadów na wschodzie kraju” – prognozują synoptycy. Będzie bardzo ciepło, od 29 do nawet 36 st., nad morzem 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, na wschodzie i południu przelotne opady deszczu, miejscami burze, również z gradem. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 23 do 33 st., z kolei nad morzem 20-22 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, jedynie na wschodzie zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h. W niedzielę zachmurzenie ponownie umiarkowane, okresami duże. Na południowym wschodzie możliwe miejscami przelotne opady deszczu.

Nieco chłodniej. Temperatura maksymalna od 23 do 29 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, na południu północny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej