RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czarnek: Przyszły rok szkolny w całości w trybie stacjonarnym

Przemysław Czarnek (fot. PAP/Rafał Guz)
Przemysław Czarnek (fot. PAP/Rafał Guz)

1 września wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny – powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek w Programie I Polskiego Radia, pytany o możliwą falę pandemii COVID-19. W opinii ministra poradzenie sobie z kolejną falą choroby uda się bez zamykania szkół, m.in. „dzięki ścisłej współpracy z ministrem Adamem Niedzielskim”.

Minister Czarnek: To nie są proste czasy, to nie jest czas pokoju i sielanki

To nie są proste czasy, to nie jest czas pokoju i sielanki –powiedział w Sicienku minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Polityk odniósł się...

zobacz więcej

Szef resortu edukacji ocenił, że skuteczne działanie było widoczne już podczas poprzednich fal pandemii, kiedy szkoły funkcjonowały w trybie stacjonarnym z wyjątkami w okresie bożonarodzeniowym i okołoferyjnym.

– Jestem przekonany, że nasze doświadczenia, przygotowania, nasze sprawdzone działania spowodują, że 1 września wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny – podkreślił.

Dodał, że „czeka z utęsknieniem na wyniki egzaminów maturalnych i wyniki egzaminów ósmoklasisty” i jest przekonany, że będą lepsze niż w zeszłym roku. – Nauka stacjonarna to coś innego niż nauka zdalna i to jest naszym priorytetem – zaznaczył.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w piątkowej rozmowie z Medonetem ocenił, że nowe prognozy pandemii COVID-19 mówią o możliwości wzrostu liczby zakażeń w lipcu. Jeśli chodzi o wrzesień czy październik, „prognozy na razie nie pokazują większego przyspieszenia pandemii”, choć i tak resort, niezależnie od przewidywań, przygotowuje się na najgorsze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej