RAPORT

Pogarda

Policjanci odzyskali skradzione auta o wartości miliona złotych

Dolnośląscy policjanci odzyskali 20 skradzionych samochodów z terenu Francji i Niemiec (fot. Policja)
Dolnośląscy policjanci odzyskali 20 skradzionych samochodów z terenu Francji i Niemiec (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

Dolnośląscy policjanci odzyskali 20 skradzionych samochodów z terenu Francji i Niemiec, których wartość szacowana jest na kwotę blisko miliona złotych. Mundurowi pracowali nad tą sprawą blisko dwa lata.

Krwawa zbrodnia w Częstochowie. 49-latek zaatakowany na miejskiej ławce

Do brutalnego zabójstwa doszło w piątek wieczorem w Częstochowie. Siedzący na ławce mężczyzna zmarł w wyniku wielokrotnego uderzenia ciężkim...

zobacz więcej

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w celu rozpracowania szajki zajmującej się kradzieżą aut za granicą nawiązali współpracę z policjantami z kilku krajów.

„Dzięki informacjom uzyskanym z tak wielu źródeł, które zostały następnie poddane drobiazgowej i żmudnej analizie, możliwe było namierzenie skradzionych pojazdów” – podała dolnośląska policja w komunikacie.

Luksusowe modele


Auta, które kradzione były z Francji i Niemiec, funkcjonariusze lokalizowali i konfiskowali w niemal całej Polsce.

„Łącznie dolnośląscy policjanci odzyskali 20 samochodów, wśród których znajdują się luksusowe modele marek, takich jak Jaguar czy BMW. Zatrzymane zostały osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder. Mundurowi zabezpieczyli również kilka jednostek broni” – podała policja.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu dalej szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jest ona bowiem powiązana ze śledztwem prowadzonym od 2016 r. przez wrocławską prokuraturę okręgową, w którym już skazanych zostało 100 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej