RAPORT

Wojna na Ukrainie

Katastrofa Pendolino blisko polskiej granicy. Zginął maszynista

Trwa śledztwo (fot. Facebook/Drážní inspekce)
Trwa śledztwo (fot. Facebook/Drážní inspekce)

Pociąg Pendolino należący do Kolei Czeskich zderzył się z lokomotywą na stacji w mieście Bogumin niedaleko polskiej granicy. W wypadku zginął maszynista. Kilka osób zostało rannych.

Pościg po ulicach Nowego Jorku. Są ofiary

W Nowym Jorku uciekający przed policją kierowca wjechał w sobotę w przechodniów zabijając kobietę, potrącając jej ośmioletniego wnuczka i kilka...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w poniedziałek nad ranem. Jak podają czeskie media, pociąg Pendolino jadący do Pragi zderzył się z lokomotywą manewrową na stacji Bogumin na Śląsku Cieszyńskim.

Kierowca nie przeżył. Rannych zostało pięć osób: jedna kobieta z obsługi pociągu Pendolino i czterech pracowników z lokomotywy manewrowej.

Według wstępnych informacji Pendolino jechało w tym miejscu bez zezwolenia.

– Prawdopodobnie pociąg minął znak zakazujący przejazdu, co świadczyć może też o nieprawidłowo ustawionych zwrotnicach. W konsekwencji Pendolino wjechało na niewłaściwe tory – poinformował Jan Kučera, inspektor generalny Inspektoratu Kolejnictwa. Stwierdził, że straty materialne wynoszą kilkadziesiąt milionów koron.

W pociągu oprócz personelu znajdowało się 16 osób. Pasażerów ewakuowano. Ruch na stacji Bogumin był wstrzymany przez pół godziny. Policja poinformowała na Twitterze, że ruch pociągów do Polski został całkowicie wstrzymany.

„Dziś rano na dworcu w Boguminie zderzyły się dwa pociągi. (…) Zginął nasz pracownik. Pasażerowie czują się dobrze, a na miejscu trwa ewakuacja. Przyczyny wypadku są badane” – podawały Koleje Czeskie w komunikacie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej