RAPORT

Wojna na Ukrainie

Piękny gest Huberta Hurkacza. Pomoże Ukrainie

Hubert Hurkacz rusza z akcją "aces for aid" dla Ukrainy (fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz rusza z akcją "aces for aid" dla Ukrainy (fot. Getty Images)

Hubert Hurkacz od lat pozostaje jednym z najbardziej lubianych i szanowanych tenisistów. Triumfator zakończonego niedawno turnieju w Halle dał jeszcze jeden powód, by mu kibicować: w mediach społecznościowych 25-latek ogłosił, że za każdego asa zaserwowanego na Wimbledonie przeleje 100 euro na rzecz mieszkańców Ukrainy.

Wimbledon. Hurkacz poznał rywala

Rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu zmierzy się z hiszpańskim tenisistą Alejandro...

zobacz więcej

Po triumfie w Halle Hubert Hurkacz wrócił do pierwszej dziesiątki rankingu ATP. Na trawiastych kortach czuje się świetnie, bo może tam w największym stopniu wykorzystywać swój atut: szybki forehand i potężny serwis.

Podczas tegorocznego Wimbledonu Polak będzie bronił punktów wywalczonych przed rokiem, kiedy to niespodziewanie dotarł aż do półfinału, pokonując po drodze m.in. Rogera Federera i Daniła Miedwediewa. Kibicować będzie mu można również z innego powodu: w niedzielę wieczorem Hurkacz ogłosił, że za każdego asa przeleje 100 euro na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. A że potrafi ich zaserwować nawet kilkadziesiąt w meczu... Jeśli znów dojdzie tak daleko, uzbiera się spora suma.

„Z radością ogłaszam, że za każdego mojego asa serwisowego będę płacił 100 euro na pomoc ludziom z Ukrainy” – napisał w mediach społecznościowych, kolejny raz potwierdzając, że jest nie tylko świetnym tenisistą, ale i bardzo dobrym człowiekiem.

Hurkacz ma nadzieję, że do akcji „aces for aid” („asy na pomoc”) dołączą kolejni zawodnicy z czołówki. On sam pierwszy pojedynek stoczy już w poniedziałek: rywalem będzie Hiszpan Davidovich-Fokina.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej