RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ujawniono nagranie. Przywódcy G7 żartowali ze zdjęć Putina [WIDEO]

Władimir Putin obiektem kpin (fot. PAP/PA, Kirsty O'Connor, Twitter)
Władimir Putin obiektem kpin (fot. PAP/PA, Kirsty O'Connor, Twitter)

W Niemczech trwa szczyt G7. Do mediów wyciekła krótka wymiana zdań obecnych na miejscu przywódców państw. Na nagraniu słychać, jak żartują sobie oni z „wizerunku macho” Władimira Putina i rozpowszechniania przez rosyjskie media jego zdjęć bez koszulki – m.in. gdy siedzi na koniu, w okularach przeciwsłonecznych i ze złotym łańcuchem na gołym torsie.

Niemcy i Bruksela ulegają Rosji. Chcą zaprosić Władimira Putina

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opowiedziała się przeciwko bojkotowi jesiennego szczytu G20, nawet jeśli w spotkaniu...

zobacz więcej

Pierwszy dzień rozmów przywódców państw G7 zdominowany został tematycznie przez inwazję Rosji na Ukrainę. „Przy tej okazji liderzy G7 zakpili z »wizerunku macho« nieobecnego na szczycie w niemieckim Elmau Władimira Putina” – pisze Agencja Reutera.

Rozpoczynając w wyjątkowo upalną niedzielę pierwsze spotkanie w ramach trzydniowego szczytu, brytyjski premier Boris Johnson zapytał, czy „można pozbyć się marynarek, a nawet pójść jeszcze dalej”.

Zobacz także:   SBU: W Rosji FSB uczy urzędników, jak chwalić Putina i komentować wojnę

– Wszyscy musimy pokazać, że jesteśmy twardsi od Putina – zażartował Johnson. – Jeżdżąc konno z nagim torsem – potwierdził kanadyjski premier Justin Trudeau.

Putin, dumny ze swojego wysportowanego wizerunku, był kilkukrotnie przedstawiany bez koszuli na zdjęciach, publikowanych przez rosyjskie media propagandowe.

Najbardziej znane jest zdjęcie Putina, gdzie widać go siedzącego na koniu bez koszulki, ale ze złotym łańcuchem i w wojskowych spodniach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej