RAPORT

Wojna na Ukrainie

Były piłkarz reprezentacji Włoch zostanie... burmistrzem

Damiano Tommasi (fot. TF-Images/Getty Images)
Damiano Tommasi (fot. TF-Images/Getty Images)

Były piłkarz włoskiej reprezentacji Damiano Tommasi będzie burmistrzem Werony – podano w nocy z niedzieli na poniedziałek. To najbardziej spektakularny wynik drugiej tury wyborów samorządowych w części kraju.

Pływaczka zemdlała w wodzie, gdy walczyła o medal. Życie ocaliła jej trenerka

Amerykańska pływaczka artystyczna Anita Alvarez straciła przytomność w basenie podczas zawodów mistrzostw świata w Budapeszcie. Na ratunek swojej...

zobacz więcej

W drugiej turze wyborów pokonał dotychczasowego burmistrza Federico Sboarinę z centroprawicy.

48–letni Tommasi, który był kandydatem centrolewicy, to niegdyś piłkarz takich klubów, jak Hellas Werona, AS Roma, hiszpańskiego Levante, angielskiego Queens Park Rangers czy chińskiego Tianjin Teda. Pod koniec kariery dołączył do amatorskiej drużyny Sant'Anna d'Alfaedo, gdzie występował wspólnie z dwoma braćmi.

W latach 1998–2003 rozegrał 25 spotkań w reprezentacji Italii i zdobył w nich dwa gole.

Po zakończeniu przygody z futbolem został działaczem sportowym, był m.in. szefem włoskiego związku zawodowego piłkarzy i społecznym. Angażował się w wiele akcji charytatywnych.

Samochód Cristiano Ronaldo rozbity. Bugatti Veyron wjechało w mur

Cristiano Ronaldo odpoczywa z rodziną na Majorce przed kolejnym sezonem. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Jak podają zagraniczne media,...

zobacz więcej

Media przypominają, że centrolewica nie wygrała wyborów w Weronie od 15 lat.

Komentując pierwsze wyniki wyborów lider centrolewicowej Partii Demokratycznej Enrico Letta oświadczył, że „zapowiada się wielkie zwycięstwo” tego ugrupowania i całego bloku. Według mediów kandydaci centrolewicy wygrali także m.in. w Parmie, Piacenzy, Monzy i Alessandrii.

„Centroprawica może pocieszyć się zwycięstwem w miastach Lukka i Frosinone” – zauważa „Corriere della Sera".

Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 42 proc. – ogłosiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To duży spadek w porównaniu z pierwszą turą, gdy było 54 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej