RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolumbia: zawaliła się trybuna podczas walki byków. Są ofiary

Walka byków odbywała się w mieście El Espinal, położonym w centralno-zachodniej części kraju (fot. Jan Sochor/Getty Images / Twitter/@petrogustavo)
Walka byków odbywała się w mieście El Espinal, położonym w centralno-zachodniej części kraju (fot. Jan Sochor/Getty Images / Twitter/@petrogustavo)

Cztery osoby zginęły, a 70 zostało rannych po tym, jak w niedzielę podczas walki byków w środkowej Kolumbii zawaliła się trybuna – podaje Agencja Reutera, cytując lokalne media.

Pościg po ulicach Nowego Jorku. Są ofiary

W Nowym Jorku uciekający przed policją kierowca wjechał w sobotę w przechodniów zabijając kobietę, potrącając jej ośmioletniego wnuczka i kilka...

zobacz więcej

Walka byków odbywała się w mieście El Espinal, położonym w centralno-zachodniej części kraju, w departamencie Tolima, około 150 km na południowy zachód od stolicy kraju Bogoty. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania wideo, które pokazują, jak drewniana konstrukcja rozsypała się na ziemię, pochłaniając zgromadzoną na niej publiczność.

– Wśród zabitych są cztery osoby. Dwie kobiety, jeden mężczyzna i jeden nieletni” – powiedział lokalnemu radiu gubernator Tolimy Jose Ricardo Orozco.

Członek rady miejskiej Ivan Ferney Rojas ostrzegł, że szpital i pogotowie ratunkowe w mieście są przeciążone w wyniku zaistniałej sytuacji i zaapelował: – Potrzebujemy wsparcia sąsiednich szpitali i karetek pogotowia. Wiele osób nie ma jeszcze zapewnionej opieki.

– Na miejscu zdarzenia udało się opanować sytuację kryzysową. Mniej więcej 70 osób zostało rannych – oświadczył dyrektor obrony cywilnej prowincji Luis Fernando Velez lokalnej telewizji.

– Z pobliskich miast Ibague i Melgar wysłano karetki pogotowia, aby udzielić pomocy rannym, którzy przepełnili szpital w El Espinal – dodał Velez.

Kolumbijska gazeta „El Tiempo” podała, że byk, który brał udział w walce, wydostał się z ringu i siał panikę na ulicach miasta. W mieście ogłoszono stan alarmowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej