RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pościg po ulicach Nowego Jorku. Są ofiary

Kierowca zaczął uciekać przed policją (fot. Shutterstock)
Kierowca zaczął uciekać przed policją (fot. Shutterstock)

W Nowym Jorku uciekający przed policją kierowca wjechał w sobotę w przechodniów zabijając kobietę, potrącając jej ośmioletniego wnuczka i kilka innych osób. To już szósty od piątku wypadek w mieście z ofiarami śmiertelnymi lub rannymi.

Nowy Jork: Policjanci masowo rezygnują z pracy

Rekordowa liczba funkcjonariuszy odchodzi w tym roku z pracy z nowojorskiej policji (NYPD) lub przechodzi na emeryturę. Tłumaczą to m.in. wrogością...

zobacz więcej

Policja próbowała zatrzymać na Brooklynie samochód z niedopasowanymi tablicami rejestracyjnymi. Kierowca niespodziewanie zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Zginęła kobieta przechodząca przez ulicę z dzieckiem, które jest w stanie krytycznym. Potrącony został rowerzysta i dwóch innych pieszych.

Jedną z jadących samochodem osób zatrzymano, ale nie wiadomo czy jest to kierowca.

Według władz miejskich wypadek był szóstym od piątku z ofiarami śmiertelnymi lub rannymi.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams przypisuje taką sytuację wadliwemu systemowi wymiaru sprawiedliwości. – Za każdym razem, gdy łapiemy sprawców niebezpiecznych czynów, okazuje się, że mają coś wspólnego: przeszli przez system sądownictwa karnego, są w stanie wrócić na ulice i wciąż dokonywać przestępstw – podkreślił burmistrz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej