RAPORT

Wojna na Ukrainie

Atak rakietowy na Kijów. Przybywa ofiar

W porannym ataku rakietowym na Kijów jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych. Rakiety trafiły w budynek mieszkalny i przedszkole. Trwa akcja ratownicza.

Rosjanie znów ostrzeliwują Kijów. Rakiety spadły na dzielnicę mieszkalną

Kilkanaście rakiet wystrzelili Rosjanie w kierunku Kijowa w niedzielę wczesnym rankiem. Co najmniej cztery z nich spadły na dzielnicę mieszkalną...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

– Do tej pory znaleziono ciało jednej osoby. Sześcioro mieszkańców domu zostało rannych. Czworo z nich, w tym siedmioletnia dziewczynka, trafiło do szpitala – powiedział mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko.

Poszkodowana dziewczynka była operowana. Według lekarzy jej stan jest stosunkowo stabilny i nie ma zagrożenia dla jej życia. Do szpitala trafiła również jej matka. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza.

Wcześniej Witalij Kliczko wyraził przekonanie, że poranny, pierwszy od trzech tygodni rosyjski atak rakietowy na Kijów miał zastraszyć Ukraińców przed zbliżającym się szczytem NATO.

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę w pełnej skali 24 lutego. Od 5 czerwca rosyjska armia nie dokonywała poważniejszych ataków na ukraińską stolicę. Teraz działania militarne Rosji są skoncentrowane na wschodniej i południowej części Ukrainy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej