RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zwłoki dwuletniej dziewczynki porzucone w pustym domu. Ojciec aresztowany

Ojciec dziecka usłyszał zarzuty dotyczące m.in. zabójstwa i znęcania się nad małoletnimi dziećmi.(fot. Shutterstock)
Ojciec dziecka usłyszał zarzuty dotyczące m.in. zabójstwa i znęcania się nad małoletnimi dziećmi.(fot. Shutterstock)

Sąd aresztował na trzy miesiące Bartosza Ch. z Szabdy (woj. kujawsko-pomorskie), który usłyszał zarzut zabójstwa dwuletniej córki i zbezczeszczenia zwłok – poinformował Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Zwłoki dziecka znaleziono w czwartek w małej miejscowości k. Brodnicy.

Makabryczne odkrycie. W wynajmowanym budynku znaleziono zwłoki dziecka

W miejscowości Szabda w powiecie brodnickim (woj. kujawsko-pomorskie) właścicielka jednego z domów znalazła w budynku zwłoki około dwuletniego...

zobacz więcej

Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy asp. szt. Agnieszka Łukaszewska, policja o sprawie została zawiadomiona w czwartek około godz. 18 przez właścicielkę domu jednorodzinnego, która go wynajmowała.

Właścicielkę zaalarmowali robotnicy, którzy przyjechali remontować dom. W jedynym z pokojów znaleźli zwłoki dziewczynki w wieku około dwóch lat. Na miejscu nie zastali nikogo.

Bartosz Ch. został zatrzymany w Warszawie. Dom w Szabdzie k. Brodnicy wynajmował z żoną i pięciorgiem dzieci.

W niedzielę rano prokurator Kilkowski poinformował, że przesłuchanie podejrzanego zakończyło się w sobotę po godzinie 22.

– Prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wydał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów, które dotyczą kilku czynów tj. zabójstwa małoletniej córki, czynów polegających na fizycznym i moralnym znęcaniu się nad małoletnimi dziećmi, nieporadnymi z uwagi na chociażby wiek, narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz zbezczeszczenia zwłok – powiedział.

Po południu w niedzielę prokurator Kilkowski poinformował, że sąd aresztował Bartosza Ch. na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od ośmiu lat do dożywocia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej