RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tajemnicza śmierć 20 młodych osób w nocnym klubie

Przyczyny śmierci młodych ludzi wyjaśnia policja (fot. PAP/EPA/STRINGER)
Przyczyny śmierci młodych ludzi wyjaśnia policja (fot. PAP/EPA/STRINGER)

Co najmniej 20 osób zmarło w nocy z soboty na niedzielę w nieformalnym nocnym klubie w mieście East London w Republice Południowej Afryki. Policja prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn śmierci.

Setki ofiar ulew. Władze RPA zaangażowały wojsko

Władze Republiki Południowej Afryki wysłały w poniedziałek 10 tys. żołnierzy, którzy pomagają w przywróceniu dostępu do wody i elektryczności na...

zobacz więcej

Według lokalnej prasy młodzi ludzie, w wieku od 18 do 20 lat, brali udział w imprezie, zorganizowanej z okazji zakończenia roku szkolnego.

W niedzielę nad ranem w klubie odkrytych zostało 20 ciał, które leżały na stołach i krzesłach bez żadnych widocznych śladów obrażeń.

– W tym momencie nie możemy potwierdzić żadnej przyczyny śmierci. Zamierzamy jak najszybciej przeprowadzić sekcję zwłok, aby ustalić prawdopodobną przyczynę. Zmarli zostali zabrani do państwowych kostnic – powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia RPA Siyanda Manana.

Szef służby bezpieczeństwa rządu prowincji Weziwe Tikana-Gxothiwe powiedział lokalnej telewizji, że jeszcze dwie osoby przebywają w szpitalu w stanie krytycznym.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej