RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosyjska rakieta nisko nad elektrownią atomową. „To nuklearny terroryzm” [WIDEO]

Rosyjska rakieta przeleciała w pobliżu ukraińskiej elektrowni atomowej (fot. Mykhaylo Palinchak/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Rosyjska rakieta przeleciała w pobliżu ukraińskiej elektrowni atomowej (fot. Mykhaylo Palinchak/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Rosyjska rakieta przeleciała w niedzielę rano krytycznie nisko nad południowoukraińską elektrownią atomową – poinformowała ukraińska spółka Enerhoatom na Telegramie.

Ostrzał reaktora w Charkowie. Państwowa Agencja Atomistyki: Brak zagrożeń

Brak zagrożeń radiologicznych dla Polski w związku z ostrzałem Narodowego Centrum Badawczego w Charkowie – przekazała w sobotę Państwowa Agencja...

zobacz więcej

Przelot rakiety zarejestrowano na nagraniu o godz. 6.00. Kierowała się z południa na północ Ukrainy. „Prawdopodobnie jej celem był Kijów, gdzie z samego rano doszło do wybuchów” – podał Enerhoatom.

Spółka po raz kolejny zwróciła uwagę wspólnoty międzynarodowej na „bezmyślne działania Rosji”, które zagrażają bezpieczeństwu nie tylko Ukrainy, ale i całej Europy. „To kolejny przykład nuklearnego terroryzmu” – napisano.

Południowoukraińska Elektrownia Atomowa znajduje się w obwodzie mikołajowskim, ok. 80 km od stolicy obwodu, Mikołajowa.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej