RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kukiz: W imieniu małżonki prezydenta zawiozę sprzęt do polskiego liceum we Lwowie

Przewodniczący Koła Poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz  (fot. PAP/M.Obara)
Przewodniczący Koła Poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz (fot. PAP/M.Obara)

W imieniu małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy zawiozę sprzęt potrzebny do edukacji do polskiego liceum we Lwowie – powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz: Jeśli PiS spełni nasze postulaty, wystartujemy z ich list

Jeśli PiS w ciągu dwóch, trzech miesięcy uchwali ustawy o sędziach pokoju, referendach lokalnych oraz broni i amunicji, z przyjemnością...

zobacz więcej

Pierwsza dama spotkała się z Kukizem w kwietniu. Rozmowa dotyczyła m.in. wymiany doświadczeń na temat długofalowej i kierunkowej pomocy, która trafia bezpośrednio w konkretne miejsca. Poseł Kukiz mówił m.in. o konkretnych potrzebach polskich placówek edukacyjnych na Ukrainie, a w rozmowie z PAP zadeklarował, że włączy się w akcję Kancelarii Prezydenta pomocy Polakom na Ukrainie.

Efekty kwietniowego spotkania zaczynają się właśnie materializować. – W przyszłym tygodniu w imieniu pani prezydentowej zawiozę do polskiego liceum im. Marii Konopnickiej we Lwowie laptopy i UPS-y (zasilaczy awaryjnych – red.), które są im potrzebne do edukacji – powiedział polityk.

– Mam nadzieję, że to jest początek naszych wspólnych inicjatyw z Kancelarią Prezydenta pomocy Polakom na Ukrainie – podkreślił Kukiz. – Ponieważ jeżdżę tam regularnie, to mogę równolegle pomagać i Polakom, i Ukraińcom – zapewnił.

Kukiz po wybuchu konfliktu na Ukrainie zaangażował się w pomoc np. poprzez zbiórki i dostarczanie sprzętu, w tym wyposażenia wojskowego dla walczących.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej