RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zełenski o atakach rakietowych: Mają pokazać rosyjskiej armii, że coś się może udać

Zniszczony w ataku rakietowym hotel w Czernihowie (fot. Maxym Marusenko/NurPhoto via Getty Images)
Zniszczony w ataku rakietowym hotel w Czernihowie (fot. Maxym Marusenko/NurPhoto via Getty Images)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę w nagraniu wideo, że rakietowe uderzenia Rosji na jego kraj to działania na pokaz, które nie mają żadnego strategicznego znaczenia. Zapowiedział też odbicie miast okupowanych przez wojska rosyjskie.

Ukraińcy wycofali się z Siewierodoniecka. „Miasto jest zniszczone w 90 procentach”

Siewierodonieck, gdzie od kilkunastu dni trwały najbardziej zaciekłe walki, został zajęty przez rosyjską armię, po tym jak Ukraińcy dokonali...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT

„45 rosyjskich rakiet za noc i dzień przez ostatnią dobę. Obwód żytomierski, lwowski, czernihowski, Mikołajów i wieczorem też uderzenia rakietowe. Różne typy rakiet i różne miejsca ich wystrzelenia. Wszystkie były wystrzelony tylko w jednym celu – pokazać, że Rosja może docisnąć, że rosyjskiej armii coś się może udać” – stwierdził Zełenski.

Prezydent przypomniał, że rozpoczyna się piąty miesiąc wojny, a Rosję stać tylko na działania na pokaz.

„Wszystkie nasze miasta - Siewierodonieck, Donieck, Ługańsk – odbijemy. Nigdy nie zapomnieliśmy o Chersoniu, Melitopolu, Berdiańsku, Energodarze, Mariupolu, wszystkich innych miastach Ukrainy, które będą tylko ukraińskie dzięki naszym bohaterom, dzięki każdemu, kto nie ulega załamaniom emocjonalnym, walczy i wie, że zwycięstwo jest przed nami” – zapewnił Zełenski.

Today marks the fifth month of a full-scale war. The occupiers were going to capture most of our country on the fifth...

Posted by Володимир Зеленський on Saturday, June 25, 2022

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej