RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier: O Polsce mówi się teraz bardzo dobrze we wszystkich językach świata

Chcę podziękować za to, w jaki sposób Polacy odpowiedzieli na to wielkie wyzwanie wojny na wschodzie – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Kostrzyna. Dodał, że dzięki temu o Polsce mówi się teraz bardzo dobrze we wszystkich językach świata.

Prezydent Portugalii: Polacy dają przykład solidarności, czym jest europejski duch

Muszę szczerze podziękować Polsce i Polakom za przyjęcie już milionów uchodźców – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info prezydent Portugalii...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami powiatu poznańskiego podziękował Polakom m.in. za przyjęcie uchodźców wojennych z Ukrainy. – O Polsce mówi się teraz bardzo dobrze we wszystkich językach świata, może z wyjątkiem rosyjskiego – powiedział.

– Ten festiwal Solidarności sprzed 40 lat, ci z państwa, którzy go pamiętacie, dzisiaj ma swoją powtórkę. Jesteśmy na ustach świata, jako to państwo, które otworzyło serca, otworzyło domy, ale także świetnie zorganizowało tę pomoc – podkreślił.

Premier dodał, że działania rządu w tej kwestii chwalą nawet oponenci polityczni. – Jeden z prezydentów wielkich miast na ostatnim spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu powiedział: gratuluję. Oponent polityczny powiedział, że gratuluje i dziękuje rządowi za wspaniałą organizację procesu przyjmowania uchodźców – mówił Morawiecki.

Zobacz także: Morawiecki: Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej