Wojna na Ukrainie

Mistrzostwa świata w pływaniu. Wasick ze srebrnym medalem

Katarzyna Wasick zdobyła srebrny medal MŚ w pływaniu (fot. PAP/EPA/Tamas Kovacs)

Katarzyna Wasick (24,18 sek.) zdobyła srebrny medal pływackich mistrzostw świata w Budapeszcie w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Triumfowała Szwedka Sarah Sjöström (23,98 sek.), a trzecie miejsce zajęły ex aequo Australijka Meg Harris i Amerykanka Erika Brown (24,38 sek.).

Transpłciowi zawodnicy wezmą udział w zawodach dla kobiet

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) podczas nadzwyczajnego kongresu w Budapeszcie przegłosowała warunkową zgodę na udział sportowców...

Katarzyna Wasick zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w pływaniu na 50 m stylem dowolnym. Polka uzyskała w finale wynik 24,18, a zwyciężyła Szwedka Sarah Sjoestroem – 23,98, która ma w dorobku już 10 złotych medali MŚ. Brąz wywalczyły Australijka Meg Harris oraz Amerykanka Erika Brown – obie uzyskały 24,38.

Reprezentacja Polski zakończyła zawody w Budapeszcie z dorobkiem dwóch medali. Wcześniej po srebro w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym sięgnął Ksawery Masiuk. Polak (24,49 sek.) dopłynął do mety jako trzeci. Lepsi od niego okazali się Amerykanie Justin Ress i Hunter Armstrong (24,14 sek.), ale po analizie sędziowskiej ten pierwszy został zdyskwalifikowany. Na najniższym stopniu podium stanął Włoch Thomas Ceccon (24,51 sek.). W półfinale odpadł Tomasz Polewka.

W stolicy Węgier na zakończenie mistrzostw odbędą się jeszcze trzy finały, ale już bez udziału Polaków.