RAPORT

Wojna na Ukrainie

Trwają poszukiwania 17-latka, który zaginął nad zalewem w Zamościu

Tylko w piątek na Lubelszczyźnie utonęły dwie osoby (fot. policja.pl)
Tylko w piątek na Lubelszczyźnie utonęły dwie osoby (fot. policja.pl)

Trwają poszukiwania 17-latka, którego rzeczy znaleziono w nocy nad brzegiem zalewu w Zamościu. W akcję zaangażowani są m.in. strażacy i nurkowie. W piątek na Lubelszczyźnie utonęły dwie osoby. To łącznie już sześć ofiar wody w tym sezonie letnim.

Groźna bakteria w wodzie. Kąpielisko nad Bałtykiem zamknięte

Kąpielisko na gdańskich Stogach zostało zamknięte przez sanepid po tym, jak w wodzie wykryto bakterię Escherichia coli. Na wieżyczce ratowniczej...

zobacz więcej

Przed północą w piątek jeden ze spacerowiczów zgłosił, że na plaży miejskiego zalewu odnalazł ubrania i dokumenty – poinformowała st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

– Jak ustaliliśmy, rzeczy należą do 17-latka z powiatu tomaszowskiego. Natychmiast w nocy wszczęliśmy poszukiwania, które cały czas trwają. Ustalamy również okoliczności zdarzenia i osoby, z którymi się chłopak wczoraj spotkał – przekazała Krukowska-Bubiło.

W poszukiwania zaangażowani są również strażacy i nurkowie z Lublina. Do poszukiwań wykorzystywany jest także policyjny dron.

Jak dodał mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w piątek w woj. lubelskim utonęły dwie osoby. Ćwiczący nad Zalewem Zemborzyckim strażacy zauważyli dryfujące ciało mężczyzny. Policja ustala tożsamość tego około 30-letniego mężczyzny.

W Jeziorze Białym w okolicach Okuninki utonął 46-latek. Według ustaleń trzech mężczyzn przebywało na plaży i w pewnym momencie poszli się kąpać w jeziorze.

– Po chwili jeden z mężczyzn zobaczył, że jego kolega zanurzył się w wodzie i nie wypływa. Niestety, mimo udzielonej pomocy lekarz stwierdził zgon 46-latka. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna przed wejściem do wody spożywał alkohol – przekazał Karbowniczek.

W czerwcu na Lubelszczyźnie utonęło już 6 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej