RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szokująca propozycja szefa koncernu Axel Springer. Liczy na strategiczny sojusz z Rosją

Mathias Döpfner, szef koncernu Axel Springer (fot. Bernd von Jutrczenka/Pool/Getty)
Mathias Döpfner, szef koncernu Axel Springer (fot. Bernd von Jutrczenka/Pool/Getty)

Mathias Döpfner, szef koncernu Axel Springer, w należącym do tej firmy portalu „Politico” proponuje stworzenie w przyszłości „strategicznego sojuszu Ameryki, Europy i Rosji”, Jego zdaniem „Zachód nie może wykorzystywać słabości przegranej, postputinowskiej Rosji”.

Przedszkole w Mariupolu. Trudno uwierzyć co zrobili Rosjanie [WIDEO]

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z Mariupola. Na krótkim filmie widać przedszkole przed i po przybyciu „rosyjskich wyzwolicieli”....

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Szef niemieckiego koncernu medialnego podkreśla, że najpierw trzeba skruszyć reżim Wladimira Putina. Przyszłość widzi jednak w sojuszu z obecnym agresorem i uważa, że należy „przygotowywać się do sojuszu, który oznacza stabilność, bezpieczeństwo, dobrobyt, a przede wszystkim wolność”.

Zagadkowy AMERUS


AMEURUS. Strategiczny sojusz Ameryki, Europy i Rosji, we wspólnocie wartości i handlu, który umożliwia najszybszą możliwą odbudowę gospodarczą Rosji, tym samym stawiając opór wyzwaniom i zagrożeniom ze strony Chin i radykalnych państw islamistycznych” – taką wizję snuje Mathias Döpfner. Co prawda zaznacza, że Ukraina musi wygrać wojnę i należy wspierać ją militarnie, jednak nie potępia Rosjan. Podkreśla, że „sprzeciw Zachodu nigdy nie może być skierowany przeciwko ludności, a jedynie przeciwko reżimowi”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej