RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nocny ostrzał Ukrainy. Rosjanie uderzyli z terytorium Białorusi

Są informacje o zniszczeniach obiektu infrastruktury (fot. Andriy Dubchak / dia images via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Są informacje o zniszczeniach obiektu infrastruktury (fot. Andriy Dubchak / dia images via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

W miejscowość Desna w obwodzie czernihowskim na północy Ukrainy w sobotę wystrzelono z terytorium Białorusi 20 pocisków – poinformowało ukraińskie dowództwo operacyjne Północ.

Przedszkole w Mariupolu. Trudno uwierzyć co zrobili Rosjanie [WIDEO]

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z Mariupola. Na krótkim filmie widać przedszkole przed i po przybyciu „rosyjskich wyzwolicieli”....

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

„W sobotę ok. 5 rano na obwód czernihowski przeprowadzono zmasowany ostrzał rakietowy” – czytamy w komunikacie.

Według dowództwa z terytorium Białorusi z samolotów i z lądu wystrzelono 20 pocisków w miejscowość Desna. Są informacje o zniszczeniach obiektu infrastruktury. Ze wstępnych danych wynika, że nie ma ofiar.

17 maja w ostrzale rosyjskim miejscowości Desna, gdzie znajduje się ośrodek szkoleniowy armii Ukrainy, zginęło 87 osób.

Władze poinformowały, że w sobotę nad ranem ostrzelano również okolice Żytomierza z samolotów z terytorium Białorusi.

Rosyjski atak w rejonie Lwowa. Są ranni

Siły rosyjskie ostrzelały w sobotę nad ranem obiekt wojskowy w obwodzie lwowskim – poinformował Maksym Kozycki, szef władz tego regionu na...

zobacz więcej

„Nasze zadanie to wzmacnianie Sił Zbrojnych Ukrainy”


Do tej sytuacji odniósł się szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak. „Dziesiątki rakiet wystrzelili Rosjanie w nasze terytoriom rano. Nadal wykorzystują terytorium Białorusi, mają wiele rakiet, łącznie ze starymi, przestarzałymi technologicznie” – napisał Jermak w komunikatorze Telegram.

„Nasze zadanie to wzmacnianie Sił Zbrojnych Ukrainy w odpowiedzi na to. I jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi sojusznikami w sprawie broni” – dodał. Zaznaczył, że w tej kwestii ważna jest „szybkość i ilość”.

Mamy sukcesy w sprawie dostaw broni, ale nie zatrzymujemy się” – oznajmił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej