RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przedszkole w Mariupolu. Trudno uwierzyć co zrobili Rosjanie [WIDEO]

Rosjanie nie pierwszy raz atakują obiekty cywilne (fot. Chris McGrath/Getty Images, zdjecie ilustracyjne)
Rosjanie nie pierwszy raz atakują obiekty cywilne (fot. Chris McGrath/Getty Images, zdjecie ilustracyjne)

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z Mariupola. Na krótkim filmie widać przedszkole przed i po przybyciu „rosyjskich wyzwolicieli”. Rosjanie nie pierwszy raz atakują obiekty cywilne.

Rosjanie chcą zabić brytyjskich jeńców. Jeden zadzwonił do rodziny

Stacja BBC informuje o sprawie dwóch obywateli Wielkiej Brytanii, którzy wspierali ukraińską obronę przed rosyjską inwazją. Teraz rodzina jednego z...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

W ostatnich dniach najintensywniejsze ostrzały prowadzone były na linii frontu – przede wszystkim w Siewierodoniecku i Lisiczańsku, oraz innych miastach Donbasu. Rosyjskie pociski zabiły i raniły cywilów także w obwodach charkowskim i mikołajowskim.

Kramatorsk i Słowiańsk w północnej części obwodu donieckiego, na wschodzie Ukrainy, mogą stać się kolejnym celem rosyjskiego szturmu. Linia frontu znajduje się obecnie zaledwie 10 km od Słowiańska.

Obiekty cywilne w obu miastach są od dłuższego czasu ostrzeliwane przez siły rosyjskie. 8 kwietnia wojska agresora zaatakowały dworzec kolejowy w Kramatorsku, wykorzystując w tym celu rakietę balistyczną krótkiego zasięgu Toczka-U. W chwili ostrzału na stacji gromadzili się cywile, by ewakuować się pociągiem na zachód Ukrainy. Według oficjalnych informacji w ataku zginęło 59 osób, w tym siedmioro dzieci.

16 marca rosyjskie wojska zrzuciły potężną bombę na budynek teatru dramatycznego w Mariupolu, gdzie wielu ludzi ukrywało się przed ostrzałami. W teatrze znajdowały się setki mieszkańców, w tym osoby z małymi dziećmi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej