RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ukraina. Nasila się ruch partyzancki na zajętych przez Rosjan terytoriach

Ukraińcy zadają straty rosyjskiej armii (fot. Sofia Bobok/Anadolu Agency via Getty Images)
Ukraińcy zadają straty rosyjskiej armii (fot. Sofia Bobok/Anadolu Agency via Getty Images)

Nasila się ruch partyzancki na tymczasowo zajętych przez siły rosyjskie terytoriach Ukrainy – pisze w sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Rosyjska armia próbowała zablokować od południa Lisiczańsk na wschodzie kraju – raportuje.

Rosjanie mają porywać rodziny ukraińskich żołnierzy. Dzieci w roli zakładników

Na terenach okupowanych przez Rosjan, najeźdźcy biorą na zakładników rodziny ukraińskich żołnierzy, w tym dzieci – alarmuje ukraiński wywiad...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Sztab podaje, że rosyjskie siły ostrzelały z artylerii pozycje ukraińskiego wojska w obwodzie czernihowskim i sumskim.

Według ukraińskiej armii Rosjanie utrzymują w obwodzie briańskim i kurskim w Rosji do trzech batalionowych grup taktycznych z 1. pancernej i 20. ogólnowojskowej armii oraz jednostki sił powietrzno-desantowych.

Na wschodnim froncie trwają walki na kilku kierunkach. W okolicy miejscowości Roty i Werszyna w obwodzie donieckim siły rosyjskie przesunęły się o kilometr.

Na kierunku siewierodonieckim rosyjskie siły ostrzelały z artylerii okolice Lisiczańska, miejscowości Spirne i Wowczojariwka. Pod Lisiczańskiem przeprowadzono nalot, próbowano zablokować miasto od południa.

Sztab podaje, że wojsko ukraińskie powstrzymało trzy wrogie ataki, w tym na kierunku bachmuckim (Wołodymyriwka-Pokrowske).

Na Morzu Czarnym i Azowskim siły rosyjskie utrzymują cztery jednostki uzbrojone w pociski manewrujące Kalibr.

Według sztabu Ukraińcy zadają straty rosyjskiej armii na wszystkich kierunkach aktywnych działań bojowych. Nasila się ruch partyzancki na zajętych przez siły rosyjskie terytoriach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej