RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zakopane hitem wakacji? Są jeszcze wolne miejsca

Tatry – turyści nad Morskim Okiem (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Tatry – turyści nad Morskim Okiem (fot. PAP/Grzegorz Momot)

U progu wakacji są jeszcze wolne miejsca noclegowe pod Tatrami, zwłaszcza w pierwszych dwóch tygodniach. Po 12 lipca ze znalezieniem wolnych miejsc noclegowych może być problem – powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Wakacje 2022. Bon turystyczny na wakacje – wszystko, co musisz wiedzieć

zobacz więcej

Sierpień od lat był najchętniej wybieranym miesiącem na wypoczynek w Tatrach. Podobnie jest w tym roku, o czym mogą świadczyć rezerwacje w hotelach. Jak przekazał Wagner, na drugi wakacyjny miesiąc większość hoteli w Zakopanem ma już pełne obłożenie.

– Co istotne to fakt, że rezerwacje spływają z wyprzedzeniem, czyli odchodzimy od kazusu minionych dwóch lat okienka rezerwacyjnego poniżej dwóch tygodni, które wymusiła na nas pandemia. Obecnie goście wracają do wcześniejszych rezerwacji z wyprzedzeniem miesięcznym i większym – zauważył Wagner.

Turyści cały czas mogą liczyć na atrakcyjne oferty wypoczynku w Tatrach zaczynające się od 70 zł w pensjonatach. W hotelu w centrum Zakopanego pokój dwuosobowy nadal można znaleźć w cenie poniżej 300 zł za dobę. Popularne są także domki wieloosobowe.

Polacy jadą na wakacje. Nowe badania

Blisko dwie trzecie mieszkańców Polski planuje letni wyjazd turystyczno-wypoczynkowy – poinformowała we wtorek Polska Organizacja Turystyczna. To o...

zobacz więcej

– Rynek usług hotelarskich jest absolutnie rozedrgany i nie mamy do czynienia ze stabilizacją cen sprzed pandemii. Obecnie ceny są skrajne, w związku z tym można znaleźć zarówno wysokie ceny jak i stosunkowo niskie. Można też znaleźć bardzo dobre oferty w renomowanych obiektach – przekazał Wagner.

Radzi on, aby szukając noclegów dzwonić bezpośrednio do obiektu, recepcji hotelu i zapytać o ofertę, aby uniknąć płacenia marży pośrednikom.

Zawsze warto skontaktować się telefonicznie bądź mailowo z obiektem, który zaproponuje atrakcyjniejszą cenę. Ponadto w kontakcie bezpośrednim można ustalić także dodatkowe usługi – radzi Wagner.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej