RAPORT

Pogarda

Powietrze zwrotnikowe nad Polską. Prognoza na weekend

Przez cały weekend obowiązują ostrzeżenia o upałach (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Przez cały weekend obowiązują ostrzeżenia o upałach (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Sobota będzie gorąca a na zachodzie upalna, w niedzielę upał w całym kraju - przekazała synoptyk IMGW Magdalena Muszyńska-Karbowska. Nad Polską przesuwa się powietrze zwrotnikowe. Przez cały weekend obowiązują ostrzeżenia o upałach. Jak mówiła synoptyk na termometrach w ciągu dnia zobaczymy od 27 do 31 stopni Celsjusza.

Wielu będzie zadowolonych. Jest długoterminowa prognoza na wakacje

IMGW opublikował długoterminową prognozę pogody na lipiec, sierpień, wrzesień i październik 2022 r. Według synoptyków zbliżające się wakacje będą...

zobacz więcej

– Temperatury w sobotę do 30-31 stopni n zachodzie. Wschód nieco chłodniejszy z temperaturą 27 stopni i na krańcach zachodnich, południowo-zachodnich możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu jak również burz – powiedziała synoptyk.

Noc z soboty na niedzielę będzie ciepła, z temperaturą od 13 do 18 stopni. Niedziela upalna - mówiła Magdalena Muszyńska-Karbowska.

Przeczytaj także: Gwałtowne zmiany pogody we Francji. Alerty przed burzami i przed upałem

– Temperatury na zachodzie przekroczą 30 stopni, myślimy, że nawet do 32 stopni i ponownie zachód, właściwie kraniec zachodni z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Reszta kraju bez żadnych zjawisk i będzie tam słonecznie – powiedziała synoptyk.

Po weekendzie nadal będzie gorąco. Ostrzeżenia IMGW o upałach w zachodniej Polsce obowiązują do poniedziałku, a w centralnej i południowej części kraju do wtorku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej