RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zbiórka na bayraktary. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania

Prytuła opublikował zdjęcie przedstawiające banknot o wartości 20 UAH z napisem wykonanym ołówkiem: „na Bayraktar”. (fot. FB/serhiyprytula)
Prytuła opublikował zdjęcie przedstawiające banknot o wartości 20 UAH z napisem wykonanym ołówkiem: „na Bayraktar”. (fot. FB/serhiyprytula)

W ciągu trzech dni Ukraińcy zebrali pieniądze na zakup czterech bezzałogowców Bayraktar dla ukraińskiej armii - poinformowała w piątek fundacja działacza politycznego i showmana Serhija Prytuły.

WOJNA NA UKRAINIE

Organizacja przekazała, że w ciągu trzech dni zebrano 600 mln UAH.Prytuła zaznaczył, że celem akcji było uzbieranie w ciągu tygodnia pieniędzy na zakup trzech dronów bojowych. Tymczasem w trzy dni zebrano środki na cztery drony.

Ukraina chce kupić cztery najnowsze amerykańskie drony bojowe

USA zamierzają sprzedać Ukrainie cztery drony bojowe MQ-1C Gray Eagle – podała Agencja Reutera, powołując się na przedstawiciela administracji...

zobacz więcej

Artysta napisał na Facebooku, że znaczna część przelewów to kwoty od 2 do 200 hrywien.

„Są też wysokie przelewy, i bardzo wysokie, ale póki co wpłaty w wysokości ponad 100 tys. hrywien są raczej miłym dodatkiem do całości” – zauważył. „To będą prawdziwie narodowe Bayraktary" – podkreślił polityk. Zachęcił też wielki biznes do wsparcia projektu

Zobacz także: Trzy rosyjskie okręty zniszczone, kolejny znacznie uszkodzony [WIDEO]

Prytuła opublikował zdjęcie przedstawiające banknot o wartości 20 UAH z napisem wykonanym ołówkiem: „na Bayraktar”.W filmiku opublikowanym w serwisie Youtube działacz zwrócił uwagę, że znaczenie zbiórki nie ogranicza się tylko do dostarczenia armii potrzebnego sprzętu, ale pokazuje Ukraińcom, że nie ma dla nich „nic niemożliwego”. Jego zdaniem jego rodacy powinni jak najszybciej pozbyć się „kompleksu niższości wszczepianego przez imperia”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej