RAPORT

Pogarda

Budują nawet więzienia. Wiceminister Woś: Rekordowa liczba osadzonych pracuje

Praca za kratami już nie jest przywilejem dla nielicznych (fot. PAP/Leszek Szymański)
Praca za kratami już nie jest przywilejem dla nielicznych (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Prawie każdy osadzony, który może wykonywać pracę, na którego nie są nałożone kary i obostrzenia, pracuje – poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Woś i podał, że w minionym tygodniu poziom zatrudnienia osadzonych osiągnął rekordowy poziom 88 proc.

„Praca dla więźniów”. Służba Więzienna porozumiała się z Lasami Państwowymi

Więźniowie będą mogli odpłatnie pomóc przy leśnych robotach. Lasy Państwowe podpisały porozumienie ze Służbą Więzienną. – Bardzo się przydadzą, bo...

zobacz więcej

– Więzienie to nie hotel – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podczas otwarcia nowego pawilonu dla osadzonych w zakładzie karnym w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie). Dodał, że najlepszym sposobem resocjalizacji więźniów jest praca.

Rozwijając swoją wypowiedzieć Woś poinformował, że w minionym tygodniu poziom zatrudnienia osadzonych wynosił 88 proc. To rekord. – Można więc powiedzieć, że prawie każdy, który spełnia warunki, na którego nie są nałożone kary czy obostrzenia, pracuje – powiedział wiceminister. Podkreślił, że dzięki pracy osadzonych, z których pensji potrącane są składki na Fundusz Aktywizacji Zawodowej, są możliwe kolejne inwestycje.

Więźniowie będą pracować dla siedleckiego nadleśnictwa

Dyrekcja Zakładu Karnego w Siedlcach zawarła kolejne porozumienie o współpracy z Nadleśnictwem Siedlce. Umowa ma wzmacniać dotychczasową współpracę...

zobacz więcej

Woś przypomniał, że powstało już 45 hal produkcyjnych przy zakładach karnych, a kolejnych 5 hal jest w budowie.

Nowy pawilon, który w piątek oddano do użytku przy zakładzie karnym w Barczewie, także budowali osadzeni. Woś przypomniał, że przy zakładach karnych w całym kraju powstało w ostatnim okresie 2,5 tys. miejsc dla osadzonych, a w programie na lata 2022-25 ma ich powstać 4,5 tys. – Te inwestycje nie wynikają z tego, że jest gigantyczna potrzeba większej ilości miejsc dla osadzonych. Oczywiście zaostrzamy politykę karną. Zmieniamy więziennictwo z myślą o funkcjonariuszach polskiej służby więziennej, po to, by warunki pełnienia służby przez funkcjonariuszy były jak najlepsze i żeby im służbę ułatwiać. Stąd domofony w celach i dodatkowe sprzęty. Bezpieczeństwo funkcjonariuszy jest kluczowe – mówił Woś.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej