RAPORT

Wojna na Ukrainie

Strażacy zbierają na wóz ratowniczy. Każdy może pomóc [WIDEO]

W sezonie letnim niosą pomoc nawet czterdziestu tysiącom turystów. Strażacy Ochotnicy z Krynicy Morskiej apelują o wsparcie. Potrzebują pieniędzy, by kupić używany bus ratowniczy, który będzie służył między innymi do przewozu pacjentów, czy ciężko poszkodowanych w wypadkach. Potrzebne jest 50 tysięcy złotych – informuje TVP3 Gdańsk.

Strajk komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Tramwaje i autobusy nie kursują

W Bydgoszczy z powodu strajku w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych nie kursują tramwaje i większość autobusów. Załoga domaga się m.in. odwołania...

zobacz więcej

Krynica Morska – w ciągu roku mieszka tu około tysiąc osób. W szczycie sezonu turystycznego jest ich tu nawet 40 tysięcy. Nad ich bezpieczeństwem czuwają strażacy ochotnicy. Gdy zawyje syrena, stawiają się tu w ciągu 3-4 minut. Rok temu wyjeżdżali do akcji prawie sto siedemdziesiąt razy. Pożary, wypadki, usuwanie powalonych drzew, poszukiwania zaginionych – strażacy niosą pomoc w wielu sytuacjach.

W lipcu i sierpniu druhowie mają wsparcie straży pożarnej, policji i pogotowia. I tu zaczynają się schody – i to dosłownie, bo o ile ktoś może wejść do samochodu gaśniczego o własnych siłach – to osoba na noszach już tego nie zrobi.

Druhowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i uruchomili zbiórkę na zakup busa ratowniczego. Koszt około 10-letniego samochodu i wyposażenie go to 80 tysięcy złotych, brakuje jeszcze 50 tysięcy. W tej inicjatywie wspierają ich mieszańcy i turyści, a może to zrobić każdy – zrzutka jest prowadzona na stronie Zrzutka.pl - Bus ratowniczy dla OSP Krynica Morska.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej