RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nalot na Wólkę Kosowską. Lewe towary były warte 17 mln zł [WIDEO]

Podrobione perfumy, zegarki, obuwie i odzież. KAS wkroczyła do podwarszawskiego centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Zarekwirowano towar o wartości 17 mln zł.

Służby w ponad 70 krajach przejęły 15 ton podrabianej żywności i alkoholu

Ponad 70 krajów, w tym 26 państw członkowskich Unii Europejskiej wzięło udział w operacji Europolu i Interpolu przeciwko handlarzom podrabianą...

zobacz więcej

Nalot zorganizowali funkcjonariusze KAS z Białegostoku. Podczas kontroli w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej zarekwirowali 55 tys. szt. podrabianych perfum, zegarków, obuwia oraz odzieży. – Podróbki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi kilkudziesięciu znanych marek znajdowały się w kilku magazynach na terenie targowiska – wyjaśnia nam st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Zabezpieczony towar wart jest 17 mln zł. Dwie osoby usłyszały zarzuty „wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi”. Grozi im do 5 lat więzienia.

KAS podkreśla, że podróbki nie spełniają norm jakości i mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników. – Przykładem są kosmetyki i leki wyprodukowane z nieznanych składników oraz zabawki z przekraczającym dopuszczalne normy stężeniem ftalanów – wskazuje oficer prasowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej