RAPORT

Wojna na Ukrainie

Koniec bezpłatnych testów na COVID-19 w Niemczech. Prozaiczny powód

Testy mają kosztować 3 euro (fot. Ying TAng/NurPhoto via Getty Images)
Testy mają kosztować 3 euro (fot. Ying TAng/NurPhoto via Getty Images)

Minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach ogłosił, że dotychczas darmowe testy na obecność koronawirusa staną się odpłatne i od lipca będą kosztować 3 euro. Bezpłatne testy kosztują rząd średnio miliard euro miesięcznie i „nie możemy sobie na to pozwolić w napiętej sytuacji budżetowej” – powiedział Lauterbach.

Szczepienia przeciw COVID-19. Kanada zawiesza wymóg dla podróżnych

Rząd Kanady zawiesza od 20 czerwca przepisy o obowiązku zaszczepienia się przeciw COVID-19 dla osób wylatujących za granicę, a także dla podróżnych...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Począwszy od lipca bezpłatne badania będą nadal przeprowadzane tylko w grupach osób szczególnie wrażliwych, w tym dzieci do piątego roku życia i kobiet w początkowym okresie ciąży oraz u osób odwiedzających przychodnie i domy opieki.

– Nie ukrywam, że chciałbym, aby nadal obowiązywały bezpłatne testy dla wszystkich – powiedział minister. – Prawda jest jednak taka, że niestety nie możemy sobie na to pozwolić w napiętej sytuacji budżetowej, która czeka nas jesienią – stwierdził.

Minister zdrowia ostrzegł również przed kolejną dużą falą pandemii COVID-19 jesienią. – Czeka nas bardzo trudny czas – powiedział Lauterbach, cytowany przez telewizję ARD.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej