RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wimbledon. Hurkacz poznał rywala

Hubert Hurkacz jest rozstawiony z numerem siódmym (fot. Justin Setterfield/Getty)
Hubert Hurkacz jest rozstawiony z numerem siódmym (fot. Justin Setterfield/Getty)

Rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu zmierzy się z hiszpańskim tenisistą Alejandro Davidovichem Fokiną. Rywalem Kamila Majchrzaka będzie Australijczyk Thanasi Kokkinakis.

Wimbledon. Świątek poznała rywalkę

Liderka rankingu tenisistek Iga Świątek występ w Wimbledonie rozpocznie od meczu z Chorwatką Janą Fett. Magdalena Fręch zagra z Włoszką Camilą...

zobacz więcej

25-letni Hurkacz z pewnością mógł trafić lepiej. Dwa lata młodszy Davidovich Fokina w światowym rankingu jest 38.

Grali ze sobą wcześniej cztery razy. Dwa pierwsze mecze wygrał Hiszpan, a dwa kolejne – Polak. W tym roku, po trzysetowym boju, Hurkacz wygrał z nim w Madrycie.

Majchrzak natomiast na liście ATP jest 91., a Kokkinakis 82. 26-latkowie grali ze sobą cztery lata temu w kwalifikacjach Wimbledonu i wówczas górą był Australijczyk.

Wcześniej w piątek rozlosowano drabinkę pań. Liderka rankingu tenisistek Iga Świątek występ w Wimbledonie rozpocznie od meczu z Chorwatką Janą Fett. Magdalena Fręch zagra z Włoszką Camilą Giorgi, Maja Chwalińska – z Czeszką Kateriną Siniakovą, Magda Linette – z Meksykanką Fernandą Contreras Gomez, a Katarzyna Kawa – z Kanadyjką Rebeccą Marino.

Mecze pierwszej rundy zaplanowano na poniedziałek i wtorek. Finał zmagań kobiet ma się odbyć 9 lipca, a mężczyzn – dzień później.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej